Євросоюз ускладнив правила в'їзду для українців

Євросоюз ускладнив процедеру в'їзду для громадян України. Про це стало відомо із заяви Ради Євросоюзу, яку було оприлюднено днями на офіційному сайті.

Євросоюз ускладнив правила в'їзду для українців - today.ua

Зокрема відтепер українцям, які бажають потрапити до країн ЄС, необхідно буде отримати спеціальний дозвіл. Для цього доведеться заплатити 7 євро та заповнити заяву-анкету через інтернет.

Надана інформація буде проходити автоматичну перевірку за базами даних Євросоюзу та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови в дозволі на в'їзд громадянина. При відсутності заборон чи зауважень, дозвіл на в'їзд буде видаватися автоматично.

Якщо виникнуть підозри або інформація потребує додаткового аналізу, то заявка на в'їзд буде оброблятися вручну компетентними органами. У будь-якому випадку термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не перевищуватиме 96 годин.

Втім, наявність дозволу не означає автоматичного права на в'їзд до країн ЄС, тому остаточне рішення будуть прийматися прикордонними службами.

Передбачається, що таку систему в першу чергу впровадять в аеропортах і морських пунктах пропуску, а через три роки це зобов'язання також буде застосовуватись до міжнародних автобусних перевізників.

Як відомо, наразі Україна має безвізовий режим з 86 країнами, а спрощений режим в'їзду - з 54.

Нагадаємо, раніше стало відомо, коли почне діяти безвізовий режим України з Уругваєм.