Європейський парламент схвалив реформування законодавства ЄС про захист авторських прав, надавши гарантії захисту маленьким компаніям та свободі вираження поглядів, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на офіційний сайт Європарламенту.
Законопроект про авторське право підтримали 438 євродепутатів, проти проголосували 226, ще 39 - утрималися.
Документ викликав серйозні суперечки.
"Багато змін, внесених парламентом до оригінальної пропозиції Єврокомісії, полягають у тому, щоб переконатись, що виконавці, зокрема музиканти та автори сценаріїв, видавці новин та журналісти, а також агрегатори новин, такі як Google News отримували платню за свою роботу, якщо нею користуються за допомогою таких платформ, як YouTube або Facebook, ", - йдеться у повідомленні ЄП.
Найбільші суперечки викликали ст. 11, яка визначає права видавців ЗМІ і в якій закріплено, що інтернет-платформи мають отримувати дозвіл або навіть сплачувати ЗМІ за демонстрацію їхніх новин користувачам, а також стаття 13, згідно з якою на інтернет-гігантів покладається відповідальність за порушення авторських прав на їхніх платформах.
Критики висловили побоювання, що 11-та стаття не буде працювати, а 13-та стаття може призвести до цензури.
Однак у Європарламенті наголосили, що документ не перешкоджатиме свободі вираження поглядів.
"Текст містить положення, що гарантують дотримання закону про авторське право у мережі, без несправедливого перешкоджання свободі вираження поглядів", - зазначили в ЄП.
Нові правила передбачають відповідальність соцмереж за те, щоб контент, який завантажують користувачі, не порушував авторські права.
Документ також визначає, що завантаження інформації в енциклопедичні онлайн-програми некомерційним способом, наприклад, у Вікіпедію або відкриті програмні платформи, такі як GitHub, буде автоматично скасовано з вимогою дотримуватися правил авторського права.
Раніше повідомлялося, що Європарламент номінував Сенцова на премію.