У вівторок, 26 березня, 410 депутатів Європарламенту у Стразбурзі проголосували за відмову від практики переходу на зимовий та літній час в країнах Євросоюзу з 2021 року.
У той же час проти відповідного рішення проголосували 192 парламентаря.
Сьогоднішнє голосування не стало остаточним у питанні переведення годинників двічі на рік, але стане підґрунтям для обговорення остаточного закону в країнах-членах ЄС, які ще мають висловити свої позиції.
У вересні 2018 року президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав у 2019 році скасувати переведення годинників після проведення опитування, на якому 84% опитаних європейців підтримали ідею впровадження "єдиного часу".
Популярні зараз
Нацрада виступила за повну заборону в Україні месенджера Telegram
Військовий оглядач оцінив ймовірність масштабного прибуття в Україну бійців з КНДР
У Міноборони заперечили призупинення бронювання від мобілізації до 15 листопада
Тепер у чоловіків є лише 3 дні, щоб забрати повістку ТЦК з Укрпошти
Але Австрія, яка головувала в Радів ЄС, закликали не поспішати та спочатку досягти домовленості у зазначеному питанні з усіма країнами, для того, аби Центральна Європа лишалася в одному часовому поясі.
Позицію Австрії підтримали у Естонії, якій вигідно бути в одному часовому поясі з Фінляндією і країнами Балтії.
У свою чергу, уряд Великої Британії зазначив, що після Brexit дотримуватиметься існуючої системи.
Нагадаємо, перехід на літній час в 2019 році в Україні станеться в день виборів президента України. В 03:00 31 березня за київським часом стрілки годинників потрібно перевести на годину вперед. Тобто спатимуть українці на годину менше.