Єврокомісар: Київ відходить від європейських прагнень

6
Єврокомісар: Київ відходить від європейських прагнень - today.ua

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган розкритикував українську владу через те, що вона не скасувала подання е-декларацій громадськими активістами, що працюють в сфері протидії корупції.

За словами євродипломата, Брюссель неодноразово вимагав від України скасувати це зобов’язання, однак нічого зроблено не було.

“Українська влада не виконала своїх зобов’язань, – наголосив Ган. – Відмова від скасування цієї норми, яка поширює на громадських активістів зобов’язання державних службовців, суперечить європейським прагненням України.

Це також суперечить наполегливим рекомендаціям, наданим Україні міжнародними партнерами, включаючи Венеціанську комісію, ОБСЄ/БДІПЛ та Євросоюз (в тому числі в контексті моніторингу виконання Україною зобов’язань щодо візової лібералізації)”.

Також представник ЄС підкреслив, що громадянське суспільство повинно мати змогу контролювати діяльність української влади “без зайвих перешкод і втручань”.

Ган нагадав, що система електронного декларування була створена з метою запобігання корупції державними посадовими особами, а представники громадянського суспільства не є державними чиновниками.

Єврокомісар зазначив, що дії України суперечать Угоді про асоціацію.

“Відносини ЄС з Україною базуються на спільних цінностях. Обидві сторони погодились, що повага до демократичних принципів, прав людини та основних свобод є основними елементами Угоди про асоціацію. За останні роки Україна досягла значного прогресу. Важливо не підірвати досягнутий прогрес. Верховна Рада України повинна повернутися до проблеми та якомога швидше скасувати зобов’язання щодо е-декларування активістів громадянського суспільства, обмеживши ці зобов’язання лише державними посадовцями”, – підсумував єврокомісар.

загрузка...