ЄСПЛ визнав порушенням прав людини мораторій на продаж землі в Україні

31
ЄСПЛ визнав порушенням прав людини мораторій на продаж землі в Україні - today.ua

Європейський суд з прав людини визнав порушенням прав людини мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні. Про це йдеться в прес-релізі ЄСПЛ.

“Абсолютна заборона України на купівлю та продаж сільськогосподарських земель призвела до порушення прав людини, уряд повинен ухвалити більш збалансований закон”, – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що в травні суд виніс постанову у справі Зеленчук і Цицюра проти України. Справа стосувалася скарги двох чоловік – жителів Тернополя та Івано-Франківська – на мораторій на продаж земель, які заявляли про порушення їх майнових прав, як власників таких ділянок.

Відповідно до постанови суду, держава не визначила справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та правом власності заявників. Тому уряд повинен вжити законодавчих заходів для забезпечення належного балансу для власників сільськогосподарських земель.

Також в ЄСПЛ підкреслили, що це рішення суду не означає вимоги до України негайно ввести необмежений ринок продажу сільськогосподарських угідь. Суд не присудив заявникам грошову компенсацію.

загрузка...