Янукович на лікарняному: екс-президент відмовився від виступу у суді з останнім словом

Колишній президент України Віктор Янукович, якого звинувачують у вчиненні державної зради, не вийшов на зв’язок з Оболонським районним судом Києва, в якому проходять засідання по його справі.

Янукович на лікарняному: екс-президент відмовився від виступу у суді з останнім словом  - today.ua
Фото:Politeka

Сьогодні, 5 грудня, Янукович мав виступити у суді з останнім словом, проте його адвокати заявляють, що виступ скасовується через хворобу, і просять суддю зупинити розгляд справи Януковича до його одужання. За словами адвоката Олександра Горошинського, його підзахисний перебуває на лікуванні в Ізраїлі і надав суду медичну довідку від ізраїльського лікаря.

«Долучаю до матеріалу справи медичні довідки. Зокрема, довідку медичного центру, що Янукович поступив на лікування. Я надаю відповідь на адвокатський запит, де керівник лікарні відповідає, чи можна проводити відео-конференцію в стінах цієї лікарні. В медцентрі повідомляють, що у них не передбачено подібних заходів. У медичному закладі заявили про неможливість цього. Також надаю відповідь ізраїльського лікаря з приводу захворювання Януковича», - сказав адвокат.

У свою чергу, прокурор у справі Руслан Кравченко після перегляду медичної довідки сказав, що там не йдеться про заборону на участь Януковича в процесуальних діях.

"У довідці не вказано з якого часу він хворіє, не вказано точний діагноз. Крім того, коли обвинувачений або підозрюваний захворює, то лікар пише чи може пацієнт брати участь в судових засіданнях або інших процесуальних діях. У цій довідці не написано взагалі чи може він брати участь в будь-яких процесуальних діях, в тому числі і в судовому засіданні. Чи не написано, що він, наприклад, не може говорити", — пояснив прокурор.

Як відомо, суд вже кілька разів переносив виступ екс-президента з останнім словом. Проте сьогодні суд має намір ухвалити остаточне рішення у справі про держзраду Януковича.

Нагадаємо, у листопаді Віктора Януковича госпіталізували в московську клініку імені Скліфосовського з травмами хребта і коліна, які він отримав під час гри в теніс.

ДЖЕРЕЛОУНІАН