Яку клему потрібно відстикувати першою при відключенні акумулятора

Для того, щоб правильно зняти акамулятор з автомобіля, важливо знати, яку клему потрібно відстикувати першою. Взагалі зняти акамулятор може знадобитись з багатьох причин - він може повністю розрядитись, вийти з ладу, а може ви хочете занести його додому, і поставити машину на "зимову консервацію". В будь-якому разі, всім автомобілістам потрібно знати, як правильно знімати з автівки акамулятор.

Яку клему потрібно відстикувати першою при відключенні акумулятора - today.ua

Здавалось би, зовсім не складне заняття - відкрутив клеми і витягнув батарею. Однак якщо зробити це неправильно, можна реально спалити машину. Справа в тому, що мінусова клема зазвичай прикручується до маси, тобто до кузова (до рами, двигуна і т.д.). А ось плюсові дроти йдуть безпосередньо до кожного пристрою - генератора, стартера, до елементів освітлення. Зазвичай вони мають червоний або жовтий колір.

З точки зору відстикування клеми - немає значення, яку першої знімати. Це може бути і "плюс", і "мінус", в будь-якому випадку ви розриваєте мережу. Але важливо пам'ятати про безпеку. З точки зору безпеки рекомендується знімати саме мінусову в першу чергу. Це пояснюється тим, при знятті плюсової клеми першою (зазвичай це робиться металевим ключем) є ризик ненавмисно перемкнути (зачепити) кузов автомобіля і плюсовий контакт. Це призведе до сильного замикання.

Такі випадки нерідкі, особливо якщо батарея знаходиться десь глибоко в підкапотному просторі, або в багажнику чи під сидінням.

Якщо ви першою відстикуєте мінусову клему, то весь кузов як би "знеструмиться", і знімати далі плюсову можна буде легко і просто.

Нагадаємо, раніше було названо автомобілі з найнадійнішими "автоматами".