Як зміняться пенсії українців до кінця року: у Пенсійному фонді дали відповідь

Восени цього року в Україні планується підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. гривень. Однак, це жодним чином не позначиться на розмірі пенсій, які залежать безпосередньо від прожиткового мінімуму, а цей показник буде змінюватися не раніше літа 2021 року. Таким чином, до кінця року розраховувати на істотну зміну пенсій громадянам не варто.

Як зміняться пенсії українців до кінця року: у Пенсійному фонді дали відповідь - today.ua

З урахуванням "дірки" в Держбюджеті, "позапланового" зростання пенсій для більшості пенсіонерів не передбачається. Однак, цілком ймовірно, на наступний рік в бюджеті буде закладено підвищення пенсій, як мінімум до розміру мінімальних зарплат. Це пов'язано з тим, що міжнародні нормативи вимагають забезпечувати пенсіонерам виплати на рівні не нижче 40% мінімальної зарплати. Прожитковий мінімум в Україні в останній раз підвищувався з 1 липня. Тоді мінімальна пенсія зросла до 1712 грн, це 36,2% від мінімальної зарплати.

Підвищувати зарплати українцям в найближчий час уряд планує в три етапи. Перший етап намічений на вересень поточного року. "Мінімалка" становитиме 5000 гривень. Потім, в 2021-му році планують підняти мінімалку ще двічі - до 6500 гривень. Загалом, рівень зарплат повинен піднятися на 40%.

Раніше повідомлялося, що українські пенсіонери можуть отримати десять пенсій за один раз. Оголошено список вимог.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net