Today.ua

Як збільшити ресурс двигуна: названо 5 простих способів

Більшість автомобілістів впевнені, що сучасні двигуни не такі надійні, як ті, що були раніше. Однак, ресурс будь-якого двигуна можна збільшити, тим самим забезпечивши його тривалу і безперебійну роботу. Цього можна досягти, слідуючи декільком простим правилам.

Своєчасне техобслуговування

Кожен власник автомобіля знає, наскільки важливо проводити його своєчасне технічне обслуговування. Але чомусь багато хто про це забуває. Зрозуміло, що сучасний світ дарує кожному з нас щодня різноманітні турботи, але потрібно завжди пам'ятати про свою «ластівку». В іншому випадку ресурс двигуна помітно знизиться, або він взагалі зламається.

Стежити за системою охолодження

Система охолодження двигуна призначена для відведення зайвого тепла від його деталей і вузлів. Якщо мотор часто перегрівається, то будьте готові до зниження його ресурсу або до поломки. Пам'ятайте, що працюючий у штатному режимі мотор не повинен перегріватися. Тому потрібно регулярно стежити за справністю системи охолодження.

Правильна експлуатація в холодну погоду

У холодну погоду перед початком руху двигун потрібно прогріти. При початку руху не давайте йому високих навантажень і оборотів. Це допоможе збільшити його ресурс.

Не їздити з порожнім баком

Деякі водії до останнього чекають, щоб залити пальне в бак. Мабуть, вони так економлять на бензині. Але їздити «сухим» дуже погано. Можна спалити бензонасос, засмітити фільтр, тощо. Тому радимо заправлятися, як тільки з'являється така можливість.

Не ігноруйте Check Engine

Іноді автомобілісти не звертають увагу на сигналізатор Check Engine, що засвітився на приладовій панелі, адже двигун працює, а машина їде. Але блок управління двигуном все-таки визначив якусь несправність. Деякі такі несправності вимагають негайного усунення.

Основними ознаками того, що ресурс двигуна на межі, є те, що ми не отримуємо необхідних характеристик під час експлуатації автомобіля, і витрати на подолання 100 км перевищують усі розумні межі. Про це буде говорити підвищена витрата палива і масла, падіння тяги двигуна (неможливість подолати підйом), поява нехарактерних звуків при роботі мотора і, врешті-решт, може відбутися повна його зупинка з неможливістю провернути колінчастий вал. Якісна робота мотора багато в чому залежить і від комплектуючих, з яких зібраний двигун, або від деталей, які були встановлені на двигун при проведенні ремонту.

Раніше Today.ua повідомляв, чому атмосферний двигун не можна глушити відразу після поїздки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ