Як вибрати ковбасу з мінімумом добавок і без крохмалю: названо найкращий сорт

У натуральності магазинних ковбасних виробів на сьогоднішній день не сумнівається вже ніхто, а точніше у їхній ненатуральності. До складу сиров'ялених, копчених, напівкопчених, варених та інших ковбас крім м'яса входить безліч інших інгредієнтів, які не є корисними для здоров'я. Як вибрати найменш небезпечну серед усіх ковбас, розповіла експерт із харчування Наталія Мазурик.

Як вибрати ковбасу з мінімумом добавок і без крохмалю: названо найкращий сорт - today.ua

З чого складаються сучасні ковбаси? Відповідно до стандартів виробництва, навіть у ковбаси вищого ґатунку додається найпоширеніший барвник – нітрит натрію, який забарвлює вироби в рожевий колір, надаючи тим самим більш апетитного відтінку. Він позначається на етикетці як Е250 і не лише барвником, а й консервантом.

Нітрит натрію зазвичай виглядає як білий і трохи жовтуватий порошок або у вигляді дрібних кристалів, що не мають запаху, до смаку трохи кислих. Речовина має властивості сильного антибіотичного засобу, здатного знищувати збудників багатьох небезпечних хвороб, наприклад ботулізму.

Як вибрати ковбасу з мінімумом добавок і без крохмалю: названо найкращий сорт Стабілізатори, емульгатори, підсилювач смаку, глутамат натрію, крохмаль також додаються до ковбасних виробів у різних кількостях, але тільки в ті, що маркуються першим, другим або третім сортом.

Експерт радить уважно вивчати етикетку ковбаси, яку ви хочете купувати. Якщо вже й брати в магазині ковбасу, то шукайте маркування "вищого ґатунку". Відповідно до ДСТУ, використання зазначених вище речовин у ковбасі цього сорту суворо забороняється. Однак у таку ковбасу може входити нітрит натрію, аскорбінова кислота та підсилювачі смаку. Потрібно розуміти, що цілком натуральною така ковбаса не буде.

Виробнича ковбаса ділиться на сорти, залежно від відсоткового співвідношення у ній м'яса. Так, у ковбасі вищого ґатунку має бути не менше 80% шматкового м'яса. У ковбасі першого сорту – не менше 50%, другого сорту – не менше 70% подрібненого м'яса, з них не більше 20% підшкірного жиру. Таким чином, чим нижчий сорт, тим небезпечніше купувати таку ковбасу, оскільки наявність м'яса виробники заміщують у продукті іншими добавками, не завжди безпечними для здоров'я.

Раніше повідомлялося, що в Україні з'явився у продажу фальсифікат вершкового масла.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua