Як вибрати камеру спостереження для приватного будинку чи офісу?

Автор: Олексій Скубій

Камера відеоспостереження – це один із ефективних способів захистити майно. На відміну від сигналізації, не просто фіксує факт надзвичайної ситуації, а й дає можливість побачити все, що відбувається всередині приміщення або біля нього. Представлені камери у широкому асортименті, тому важливо зробити правильний вибір. Разом зі спеціалістами https://dahua-technology.com.ua/ спробуємо розібратися, як правильно вибрати відповідне обладнання для приватного будинку чи невеликого офісу.

Як вибрати камеру спостереження для приватного будинку чи офісу? - today.ua

Технологія обладнання

Глобально, розділити камери спостереження можна на дві основні категорії – цифрові та аналогові. Кожен варіант має чудові характеристики. Але IP-камери є більш надійними та ефективними в роботі. У їх конструкції передбачений кодер, який перетворюватиме сигнал світлочутливої матриці на цифровий потік і передаватиме зображення безпосередньо на web-сервер, стискаючи та кодуючи дані. Це гарантуватиме високий захист інформації.

Мають високу роздільну здатність зйомки, тому не буде жодних складнощів, щоб ідентифікувати обличчя людини або номер автомобіля. Подібна камера зможе транслювати відео в реальному часі, достатньо підключатися за допомогою планшета або смартфона. Вони легко встановлюються та підключаються, у тому числі є бездротове підключення.

Аналогові опоненти мають аналоговий сигнал, який передається відразу на пристрій, наприклад, монітор домофону і не кодують інформацію при роботі. Роздільна здатність зйомки в такому обладнанні значно нижча, але якість зйомки все одно досить висока. Функціонал досить обмежений, якщо порівнювати із цифровими камерами.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

Якщо розглядати аналогові камери відеоспостереження, то оптимально вибирати гібридне відеоспостереження, таке як HD-CVI, HD-TVI, AHD. Підключення аналогічно здійснюється через коаксіальний кабель, але разом з цим, роздільна здатність значно вища. Через єдиний кабель здійснюється передача відео, аудіо та керування обладнання. Є можливість підключення на відстань до 500 метрів без затримок.

Тип корпусу

Важливо звертати увагу як на технічні характеристики, а й форм-фактор. Камери відеоспостереження можуть бути абсолютно різного типу:

  • Корпусні. Сучасні камери, які можуть використовуватися на вулиці та всередині приміщення. Виготовлені у формі паралелепіпеда. Забезпечують чудовий огляд території.
  • Купальні. Мають купольний корпус, які можуть мати різний тип скла для відкритого та закритого огляду камери. Оптимальне рішення для використання усередині приміщення. Можуть встановлюватися на стіні та стелі.
  • Міні-камери. Прекрасний вибір для всіх, хто хоче встановити камеру у будинку для огляду території. Можуть мати кубічний форм-фактор, для встановлення достатньо розмістити на столі або зафіксувати на стіні або стелі.
  • Циліндричні. Це надійні та ефективні камери відеоспостереження, які надійно захищені від різних зовнішніх факторів. Є камери з козирком, які додатково закриватимуть об'єктив від засвічування, води чи снігу. Можуть встановлюватись вертикально та горизонтально.

Як вибрати камеру спостереження для приватного будинку чи офісу?

Вибір залежить від місця встановлення, а ефективність відеоспостереження у кожному випадку однаково висока. Є поворотні та неповоротні камери відеоспостереження. Поворотні – це PTZ камери відеоспостереження, якими ви зможете керувати для тотального огляду території. Можна не тільки повертати, а й змінювати кут огляду.

Спосіб підключення

Незалежно від того, ви вибрали провідну або бездротову камеру відеоспостереження, у кожному випадку вони повинні живитися електроенергією. Запитати камери можна за допомогою окремого кабелю або за допомогою кабелю LAN. Перший варіант є не зручним, тому що обов'язково має бути розетка біля камери або потрібно прокладати додатковий кабель живлення. При підключенні за технологією РоЕ використовується «кручена пара», завдяки чому обладнання буде харчуватися та передавати всю необхідну інформацію через єдиний кабель.

Роздільна здатність зйомки

Роздільна здатність камери відеоспостереження – важливий параметр, який впливає на деталізацію зображення. Вимірюється показник за допомогою мегапікселів - чим більше, тим більше в ньому мегапікселів і більш виразною буде картинка. Якщо в камері велика кількість мегапікселів, ви зможете побачити та прочитати все те, що не зможе продемонструвати обладнання з низькою роздільною здатністю. Наприклад, якщо потрібна камера просто для контролю того, що відбувається, цілком достатньо моделі на 2 мегапікселі, а для розпізнавання номіналу валюти або детально розглянути обличчя зможе тільки камера з роздільною здатністю від 4 мегапікселів.

Робота при поганому освітленні

Хороша камера відеоспостереження має ефективно працювати не лише вдень, а й у нічний час. Якщо освітлення достатньо, тоді кожна камера забезпечує кольорове і чітке зображення без шуму. А коли освітлення знижується, необхідні камери спостереження з матрицею, чутливою до світла. Додатково комплектуються інфрачервоним або світлодіодним підсвічуванням, тому навіть у повній темряві буде гарантовано якісну зйомку. Щоб підсвічування працювало стабільно та ефективно, необхідний інфрачервоний фільтр.

Як вибрати камеру спостереження для приватного будинку чи офісу?

Кут огляду

При виборі камер відеоспостереження необхідно відразу визначитися з тим, яку частину території камера повинна знімати. Кут огляду залежить від двох основних факторів – розмір матриці та фокусна відстань об'єктива. Чим більший кут огляду, тим більше об'єктів потраплятиме у поле зору, разом з цим знижуватиметься рівень деталізації. Існують моделі, в яких можна регулювати кут огляду, залежно від поставлених перед користувачем завдань.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Індекс захисту

Є внутрішні та зовнішні камери відеоспостереження. Останні для ефективної роботи повинні забезпечувати високий рівень захисту від вологи, пилу та інших зовнішніх факторів. Стандартно позначається індекс захисту IP. Показник захисту від механічних пошкоджень – ІК. Чим вище цифра біля букв, тим вищий рівень захисту.

Якщо ви враховуватимете все це при виборі відповідного обладнання, гарантовано зможете купити камеру відеоспостереження, яка відповідатиме всім цілям, вимогам та фінансовим можливостям.