Як відрізнити коронавірус від грипу та ГРВІ: про що важливо знати

Як відрізнити коронавірус від грипу та ГРВІ: про що важливо знати - today.ua

Коронавірус Covid-19 має деякі схожі симптоми з застудою і грипом. У Київському міському центрі громадського здоров'я українцям роз'яснили, які основні ознаки того чи іншого захворювання, і як їх розрізняти.

Для звичайної застуди характерні біль у горлі, чхання, закладеність носа. Іноді може відчуватися втома і невисока температура. Кашель буває рідко, але помірний.

При грипі у хворих різко підвищується температура, болить голова і морозить. Серед інших симптомів - частий сухий кашель, відчуття слабкості і ломота в тілі. Біль у горлі, нежить і чхання бувають в рідкісних випадках.

Головними ознаками коронавіруса є висока температура, яку ще важче збити, ніж при грипі, сухий кашель, може бути задишка і проблеми з диханням. Біль у горлі, озноб і головний біль - це вторинні ознаки хвороби, яких може і не бути. Нежиті і чхання при коронавірусі не буває.

Як відрізнити коронавірус від грипу та ГРВІ: про що важливо знати

Перші п'ять днів перебування вірусу в організмі людини вона його не відчуває. При цьому хворі можуть бути переносниками хвороби до 37 днів. Рекомендований термін карантину для осіб, у яких підозрюють коронавірус, становить 14 днів.

За словами медиків, у групі ризику інфекцій - літні люди з проблемами згортання крові, септичними/запальними процесами, астматики, діабетики, гіпертоніки та люди з іншими хронічними хворобами.

Нагадаємо, з 12 березня в Україні ввели карантин на три тижні. До 3 квітня в країні закриті всі навчальні заклади (дитячі садки, школи, ВУЗи) і заборонені масові заходи. Також з 16 березня кордони України закриють для в'їзду іноземних громадян, а всіх українців просять якомога швидше повернутися додому.

Як повідомлялося, 13 березня від коронавіруса померло дві громадянки України - 65-річна українка Раїса Малишева, яка працювала в Італії, і 71-річна жителька м. Радомишля.

Українцям розповіли, як платити менше за опалення взимку: можна заощадити до 50%
Попереду початок опалювального сезону і щорічно українці стикаються з однією і тією ж проблемою. Тарифи ростуть, будинки виявляються непідготовленими ...
В якій валюті українцям зберігати заощадження: експерт дав пораду
Долар в Україні стрімко зростає, однак, експерти не радять українцям бігти в обмінники і продавати валюту. Зараз краще спробувати зберегти свої заощад...
ПриватБанк став блокувати карти своїх клієнтів: люди не можуть зняти гроші
Клієнти державного ПриватБанку дедалі частіше скаржаться на цю фінансову установу через незрозумілі маніпуляції з платіжними картами. Зокрема, на тема...
Тимошенко нібито вивела величезні гроші з України: в Мережі з'явився оглушливий компромат на леді “Ю“
Юлія Тимошенко, ймовірно, вивела з України величезну суму грошей. Такі дані з'явилися вчора на латвійському сайті Re:Baltica. Журналісти сайту, у свою...
Українцям розповіли, як отримувати високу пенсію: названо стаж і зарплату
Розмір пенсії в Україні безпосередньо залежить від рівня зарплати. Щоб отримувати максимальну пенсію, зарплата повинна бути вищою за середню приблизно...