Як українці можуть докупити собі пенсію: важлива інформація

Як українці можуть докупити собі пенсію: важлива інформація - today.ua
Loading...

Для виходу на пенсію в 60 років українцям потрібно буде мати не менше 35-ти років стажу. Тим, кому не буде вистачати до 5 років страхового стажу, зможуть придбати його. Один рік коштуватиме близько 22 тис. гривень.

Згідно з пенсійною реформою, з 2018 року необхідний для отримання пенсії страховий стаж протягом 10 років буде збільшуватися на один рік. У 2018 році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно було мати стаж не менше 25 років (до 2017 року, тобто до набрання чинності пенсійної реформи, було всього 15 років) і на 1 січня 2028-го він досягне 35 років. Не важко підрахувати, що з 1 січня 2020 року вимога щодо стажу буде на рівні 27 років.

Якщо немає необхідного стажу до 60, можна набратися терпіння і попрацювати до 63-х років – в цьому випадку для виходу на пенсію в 2020 році знадобиться всього 17 років стажу (у цій опції також діє щорічне підвищення стажу, що в 2028 році складе 25 років). Ну і, нарешті, якщо дотягнути до 65-ти років, для виходу на пенсію знадобиться всього 15 років стажу – ця вимога залишиться без змін (якщо, звичайно, в майбутньому не буде прийнятий який-небудь новий закон).

Ті, хто втомився працювати, можуть придбати від 1 до 5 років стажу. Доплата вираховується за формулою, в яку включено кількість “придбаних” місяців стажу, сума ЄСВ за ставкою 22% від мінімальної зарплати і коефіцієнт, що відповідає кількості років стажу.

Нагадаємо, “мінімалка” на сьогодні становить 4173 гривні, відповідно 22% від цієї суми – 918,06 гривні. Коефіцієнт для одного року стажу – 2. Перемножимо: 12 (місяців) X 2 (коефіцієнт) X 918,06 (ЄСВ) = 22 033,44 гривні (вказана вище сума). Для двох відсутніх років стажу коефіцієнт становить 1,8, для трьох – 1,6, для чотирьох – 1,4 і для п’яти – 1,2. Порахуємо, скільки буде коштувати покупка п’яти років стажу: 5 X 12 X 1,2 X 918,06 = 66 100,32 гривні. Сума, м’яко кажучи, немаленька.

Можна також купити стаж в розстрочку. У цьому випадку, всупереч законам ринку, ціна буде нижче оптової – у відповідній формулі відсутній коефіцієнт для кількості купованих років. Таким чином, рік стажу в розстрочку буде коштувати трохи більше 11 тисяч гривень, п’ять років – трохи більше 55 тисяч гривень.

Враховуючи те, що розмір мінімальної зарплати в Україні щороку підвищується, і в наступному році, згідно з проектом держбюджету на 2020 рік, “мінімалка” становитиме вже 4723 гривні, а значить розмір ЄСВ збільшиться до 1039,06 гривні, то доведеться докуповувати більше.

Раніше повідомлялося, що пенсійний стаж в Україні підвищили до 26 років.

“Я набрала вагу”: Надя Дорофєєва розповіла про свої комплекси із-за зайвих кілограммів
Надя Дорофєєва розповіла про те, що сильно комплексувала в дитинстві. Співачка була дуже худою і замість того, щоб полюбити себе такою, постійно мріяла про те,...
Схуднення без дієт: Розенко розповів, як скинув 30 кг
Павло Розенко, колишній віце-прем’єр-міністр України, розповів, на що йому довелося піти, щоб скинути 30 кг. Розенко зізнався, що почав боротися із зайвою вагою ще до...
Vodafone розповів, як самостійно керувати послугами за своїм номером
Vodafone пропонує своїм абонентам сучасний сервіс USSD (Unstructured Supplementary Services Data), який дає можливість самостійно дізнатися більше корисної інформації і управляти різними послугами на своєму...
Залишилось три тижні: шокуючі подробиці про стан Анастасії Заворотнюк
Анастасія Заворотнюк досі перебуває на лікуванні в клініці. Тільки вчора стало відомо, що вона перенесла важку операцію і проходить тривалий курс генної терапії. За словами...