Today.ua

Як технічні кандидати в президенти “працюють“ за гроші

Нинішня президентська виборча кампанія обіцяє бути досить жорсткою. У 2019 році ЦВК зареєструвала рекордну кількість кандидатів на пост глави держави - 44 людини. Кожен з кандидатів реально оцінює свої шанси і розуміє, чи є у нього можливість вийти в другий тур, або ні. Яка ще вигода існує для технічних кандидатів? На скільки може розбагатіти технічний кандидат в президенти? На ці питання відповіла координатор громадської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

- Технічні кандидати - ціла індустрія, - каже Ольга Айвазовська. - Не можна такими називати всіх політиків з невисокими рейтингами або незначними фондами, які вони можуть собі дозволити на оплату агітації. Кожен громадянин, якому виповнилося 35 років, що проживає на території України останні 10 років, володіє державною мовою і здатний зібрати 2,5 мільйона на грошову заставу, може реалізувати своє конституційне право бути обраним главою держави.

Айвазовська зазначила, що технічним кандидатом вважається той, хто взяв гроші у рейтингових, або фінансово заможних гравців, щоб отримати більше представництво для них у виборчих комісіях, забезпечити фізичну підтримку своїх спостерігачів в приміщенні для голосування, а також допомагати поширювати завідомо неправдиву інформацію про опонентів в інтересах третьої сторони. Іноді ці люди заробляють собі ім'я в політичному світі. Як правило, вони завжди, добре виконавши свою роботу, можуть заручитися підтримкою майбутнього президента на парламентських виборах. А іноді просто заробляють гроші.

Раніше колишній заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера заявив про можливі ризики зриву повторного голосування на виборах президента України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ