Today.ua

Як поїхати за кордон із дитиною без згоди одного з батьків

За новою редакцією ст. 157 Сімейного кодексу України, той з батьків, з ким залишається дитина після розлучення, може самостійно приймати рішення про вивіз дитини за кордон і дозвіл іншого з батьків для цього не потрібен.

Про нові зміни у законодавстві детально розповів керівник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, передає «Суспільний кореспондент».

«Зміни стосуватимуться лише тих дітей, які виховуються у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковою», - пояснив Трейтяк.

Зазначається, що вивезти за кордон дитину один із батьків має право не довше, ніж на місяць. Цього, вважає керівник управління юстиції, цілком достатньо, щоб поїхати з дитиною на оздоровлення або відпочинок. У разі порушення цієї умови передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та втрата на рік права виїзду з дитиною за кордон без дозволу іншого з батьків.

Проте, залишити країну з дитиною можна і на більш тривалий період, але тільки у разі несплати однієї із сторін аліментів. Тоді дозвіл не потрібний. Якщо ж інший з батьків сплачує аліменти своєчасно та не має заборгованості, нотаріально посвідчений дозвіл необхідно буде отримувати.

Важливо, що той з батьків, який їде з дитиною за кордон, має у письмовому вигляді проінформувати іншого з батьків про свій намір (якщо відомо його місцезнаходження). У повідомленні необхідно зазначити мету виїзду, місце призначення, а також термін, на який дитина залишає територію України.

При перетині кордону у мами або батька можуть запросити на перевірку рішення суду чи органів опіки та піклування, яким визначено місце проживання дитини та документи, що підтверджують мету та терміни виїзду (наприклад, довідка з медичного закладу, бронювання квитків тощо).

Сьогодні Олег Трейтяк на своїй сторінці у Facebook повідомив про те, що за останні 8 місяців більше 68 000 гривень сплатили неплатники аліментів на Чернігівщині, працюючи на суспільно-корисних роботах.

Раніше повідомлялося, що боржники за аліментами втратять право на отримання субсидій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ