Як платити комуналку під час карантину: українцям зробили важливу заяву

Українці можуть не поспішати з оплатою комунальних послуг на період карантину. Зокрема, йдеться про пенсіонерів, які щомісяця оплачують послуги ЖКГ до 20 числа поточного місяця, щоб не втратити свої пільги.

Як платити комуналку під час карантину: українцям зробили важливу заяву - today.ua

Міністр соціальної політики Марина Лазебна попросила українських пенсіонерів сидіти під час карантину вдома і не йти до банку. Ні пеня, ні штрафні санкції їм не будуть нараховані. Субсидію у пенсіонерів також не заберуть.

Відповідний Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України..." був прийнятий 18 березня, щоб убезпечити пенсіонерів, які у найбільшій групі ризику захворіти і померти від коронавіруса Covid-2019.

Всі інші категорії населення не звільнені від оплати комуналки. Оплатити послуги можна в режимі онлайн. Родичів, знайомих і сусідів літніх людей також просять по можливості допомогти їм з оплатою комуналки в онлайн режимі.

Що стосується одержувачів субсидій, то якщо в травні у пільговиків буде відсутнє прострочення понад двох місяців, сума якого перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), то субсидію вони не втратять. В інших випадках субсидія на наступний опалювальний період нарахована не буде.

Нагадаємо, з 1 квітня всім пенсіонерам, які мають виплати менше 5 тисяч гривень, нарахують додаткову одноразову допомогу до пенсії в сумі одна тисяча гривень.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net