Осінь вже увійшла в ту фазу, коли в нічний і ранковий час земля покривається памороззю, нагадуючи про зиму. Українцям вже варто знайти час, щоб підготувати свої автомобілі до осінньо-зимової експлуатації. Автофахівці радять приділити увагу багатьом основним агрегатам, щоб подальша експлуатація авто не доставила неприємних сюрпризів.
З настанням холодів більшої актуальності набуває система обігріву салону. У зв'язку з цим слід перевірити працездатність і ефективність роботи «грубки».
Якщо з похолоданням акумулятор почав підводити, то для початку батарею потрібно просто зарядити. Якщо ж це не допоможе, то акумулятор напередодні зими треба буде замінити.
Двигун також потребує відповідної підготовки до холодів. Для надійного пуску і безперебійної роботи рекомендується перевірити свічки запалювання. Перед зимою свічки необхідно почистити, а якщо термін їх експлуатації закінчується, то краще замінити.
Також автомобілістам не варто забувати і про систему охолодження двигуна. Нагадаємо, що антифриз потрібно міняти в середньому раз на два роки, а при інтенсивній експлуатації — кожні 60 тисяч кілометрів.
Не менш важлива запорука безпечної їзди в холоди — зимова гума. Так, згідно з дослідженнями світових виробників шин, міняти літні шини на зимові необхідно тоді, коли середньодобова температура на вулиці складає +7 градусів.
"Звертаємо особливу увагу водіїв на безпеку дорожнього руху в осінньо-зимовий період і нагадуємо, що саме час "перевзути" своє авто — змінити літні шини на зимові, - звернулася до водіїв Патрульна поліція Києва. - Завдяки своїй конструкції зимові шини краще утримують автомобіль на снігу, мокрій дорозі і ожеледі, а також значно скорочують гальмівний шлях. Тому заздалегідь подбайте про свій комфорт і безпеку на дорозі. Також в цей період керування автомобілем вимагає більшої зосередженості і вміння діяти в непередбачених ситуаціях. Необхідно вибирати безпечну швидкість руху і відмовитися від небезпечних маневрів".
Ще однією запорукою безпечної їзди є хороша видимість. З урахуванням частих осінніх дощів, а в подальшому і снігопадів потрібно обов'язково проконтролювати стан склоочисників. Також пора поміняти рідину в системі омивання скла на більш морозостійку.
Нагадаємо, на популярному каналі YouTube опублікований відеоролик, в якому автомайстра вирішили перевірити, скільки ж витрачається палива на прогрів двигуна.