Як перерахують пенсії працюючим українцям: у ПФУ зробили заяву

Як перерахують пенсії працюючим українцям: у ПФУ зробили заяву - today.ua
Loading...

Низький рівень доходів пенсіонерів змушує їх шукати можливості для роботи навіть після виходу на заслужений відпочинок. При цьому за українцями зберігається право на одержання більш високих виплат. Зокрема, існує спеціальний порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Про це докладно розповіла начальник управління методологічного забезпечення Пенсійного фонду України Світлана Шута.

За її словами, перерахунок пенсії проводять у тому випадку, якщо громадянин після призначення пенсії працював. При цьому перерахунок проводять з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може проводитися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення пенсії.

Якщо українець після призначення (перерахунку) пенсії має менше 24 місяців страхового стажу, то перерахунок пенсії проводять не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку). Заробітна плата при проведенні перерахунку пенсії не змінюється.

Такий перерахунок проводять на підставі заяви громадянина або з 1 квітня автоматично, без додаткового звернення особи за даними пенсійного справи та реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Найближчим часом механізм призначення пенсій в Україні буде змінено. Згідно з розпорядженням президента Володимира Зеленського, Мінсоцполітики має забезпечити призначення пенсій українцям по досягненню ними пенсійного віку без звернення громадян в органи соціального захисту. Також чиновників зобов’язали до кінця поточного року забезпечити запровадження сервісу отримання довідок за допомогою спеціального мобільного додатку.

Раніше повідомлялося, в яких випадках українцям оформляють перерахунок пенсій. Зробити це можна через портал електронних послуг ПФУ.

“Я набрала вагу”: Надя Дорофєєва розповіла про свої комплекси із-за зайвих кілограммів
Надя Дорофєєва розповіла про те, що сильно комплексувала в дитинстві. Співачка була дуже худою і замість того, щоб полюбити себе такою, постійно мріяла про те,...
Схуднення без дієт: Розенко розповів, як скинув 30 кг
Павло Розенко, колишній віце-прем’єр-міністр України, розповів, на що йому довелося піти, щоб скинути 30 кг. Розенко зізнався, що почав боротися із зайвою вагою ще до...
Vodafone розповів, як самостійно керувати послугами за своїм номером
Vodafone пропонує своїм абонентам сучасний сервіс USSD (Unstructured Supplementary Services Data), який дає можливість самостійно дізнатися більше корисної інформації і управляти різними послугами на своєму...
Залишилось три тижні: шокуючі подробиці про стан Анастасії Заворотнюк
Анастасія Заворотнюк досі перебуває на лікуванні в клініці. Тільки вчора стало відомо, що вона перенесла важку операцію і проходить тривалий курс генної терапії. За словами...