Як обрати електровелосипед: Переваги і недоліки

Автор: Олексій Скубій

В даному матеріалі ми розповідаємо про плюси / мінуси і критерії вибору електровелосипеда. А ще ми радимо освіжити в пам'яті правила дорожнього руху для велосипедистів.

Як обрати електровелосипед: Переваги і недоліки - today.ua

Щоб технологічний електробайк не став нікчемною дорогою іграшкою, необхідно чітко усвідомлювати, для яких завдань вам необхідний електробайк і що ви бажаєте від нього отримати. Якщо ви шукаєте байк для активного відпочинку з фізичним навантаженням, то модель з електроприводом для вас не підійде. Якщо ж для вас потрібно швидко пересуватися по місту або ви плануєте відправитися в велоподорож, долаючи величезні відстані, то електро велосипед — то що необхідно.

Електровелосипед — це, насправді, звичайний велосипед, споряджений електричним мотором. На такому байці просто відправитися в далеку поїздку, зберігаючи сили і час.

Бувають моделі з 2-ма потужними незалежними моторами, які дозволять навіть початківцям велосипедистам впоратися з важкими ділянками бездоріжжя.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

Українцям розповіли, які суми банківських переказів можуть потрапити під фінмоніторинг

В чому головна цінність електробайка?

Основна перевага електровелосипеда — можливість їздити, не крутячи педалі, із середньою швидкістю 25–30 км / ч. Це дозволяє на фізичному рівні непідготовленим людям долати величезні відстані. При цьому в разі повної розрядки батареї можна продовжити поїздку як на звичайному велосипеді.

Плюси електро велосипедів

Головні плюси електричних велосипедів становлять вражаючий перелік значущих аргументів на користь покупки.

Пересування без нічого.

Велопоездка ніколи не була такою простою: вам не потрібно буде крутити педалі, електричний двигун робить це за вас.

Швидкість.

Вона залежить від потужності мотора, але в середньому швидкість електричного велосипеда дозволяє стрімко пересуватися по місту (або за містом, якщо у вас досить потужна модель-позашляховик) без ніяких сил. Швидкість досить висока 25-55 км / год;

Зручність і маневреність.

Не треба штовхатися в публічному транспорті або стояти в пробці в своїй машині, і при цьому рухатися сидячи на велосипеді зручніше, ніж на гіроскутері або електросамокаті. Найвища маневреність дозволяє об'їжджати пробки на магістралях;

Безшумне рух.

Електромотор практично не видає звуків при роботі, по співвідношенню з мопедом.

Екологічність.

Електричний движок працює без викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище. Відсутність вихлопних газів і запаху бензину.

Універсальність.

Електровелосипед виручає, коли необхідно транспортувати не дуже потужні тяжкості (наприклад, урожай з дачного ділянки або важкі покупки з магазину). На ньому можна їздити на роботу або по інших справах на відстань 25-60 км без підзарядки, а час від часу і до 100 км залежно від ємності АКБ.

Доступність використання.

Електровелосипеди, електросамокати, гіроскутери і решті малогабаритний транспорт на електричному ходу можна заряджати від звичайної побутової розетки 220В.

Економічність переміщення.

Не треба витрачати гроші на пальне.

Відсутність необхідності їздити з правами і проходити технічний огляд.

Додаткові переваги

Деякі потужні сторони електричних велосипедів актуальні не для всіх користувачів, але ми не можемо промовчати про них. Ці нюанси будуть цікаві людям, які використовують велосипед як метод навантажувати тіло помірної фізичною активністю, відкривати собі нові місця і закарбувати красу навколо себе.

Електровелосипед розширює можливості маршрутів. Можна долати величезні відстані з крутими перепадами висот, підйомом в гору.

Можливість перемикатися з руху від мотора на кручення педалей дозволяє економічно витрачати заряд і скористатися двигуном як допоміжним елементом на важких ділянках шляху.

Доступно уникати фізичних перевантажень і зберігати в бажаних межах частоту серцевого ритму, дихання, пульс. Більше дбайливого вплив велопрогулянки на коліна, адже допомога мотора дозволяє виключити сверхизбутовое навантаження на суглоб.

А також, від акумулятора електровелосипеда при бажанні можна навіть зарядити телефон, навігатор, фото- і відеотехніку.

Мінуси електровелосипедів

Мінусів у електричного велика очевидно менш, ніж плюсів, персональна цінність кожного пункту для різних людей буде різною. Тому ми надаємо для вас можливість учіратьне тільки вигоду, та й недоліки електровелосипедів.

Вимогливість до дороги.

Для міських критерій підійде неважливо яка, навіть економна модель. Однак щоб електробайк міг долати позашляхові, необхідно підбирати більше масивні, і якомога дорогі варіанти.

Вага.

Акумуляторна батарея нарощує масу всієї конструкції, тому занести великий по сходах на 5 поверх або крутити педалі, коли акумулятор розрядився, буде важче, ніж зі звичайним велосипедом. Різниця у вазі в середньому 5-7 кг.

Ціна.

У зіставленні з буденним великому, електро-моделі, очевидно, дорожче - з огляду на ще більшого діапазону функцій, зручності і технологічних рішень. Крім того цей великий просить відповідного сервісу, і в разі необхідності ремонтні роботи електроніки теж зажадає певних вкладень. Однак тут майже все залежить від вибору самого велика і девайсів, їх виробництва, якості та збірки. Дуже дешеві моделі будуть стрімко і нерідко ламатися, а більше дорогі - виявляться прибутковим і розумним вкладенням коштів з розкішною віддачею.

Вимогливість до температури використання.

Батареї не можуть працювати в мороз ( нижче 0 ) і в сильно жарку погоду ( вище + 35 градусів ). Є винятки, зимові зміни електровелосипедів. Однак в середньому необхідно буде залишити девайс на зберігання на зимівлю.

Можна згадати вразливість від дощика і вітру — недолік по співвідношенню з машиною, але не зі звичайним байком, звичайно.

Як обрати електровелосипед: Переваги і недоліки

Вибір типу електробайка

Електровелосипеди діляться на наступні типи:

  • гірські (E-MTB) – створені для їзди по бездоріжжю і розбитим магістралях, розрізняються високоякісної повітряної амортизаційної виделкою з ходом 100-120 мм, класною гірською коробкою і дисковими гідравлічними гальмами, більше високоякісним мотором і ємним акумом, більше просунутим велокомп'ютером, також широкими покришками з агресивним протектором.
  • гібридні ( E-Cross ) - створені для їзди по рівненьким і злегка розбитим магістралях, також легкому бездоріжжю, розрізняються високоякісним мотором, коробкою середнього рівня, високоякісної амортизаційної виделкою з маленьким ходом 60 мм і покришками середньої товщини, приблизно 42 мм.
  • дорожні ( E-Tour ) – створені для їзди більшою мірою по рівненьким міським магістралях, тому мають більше вертикальну висадку, тверду або ординарну короткоходную амортизаційну вилку, покришки середньої товщини і коробку середнього або вихідного рівня.

Природно, у продажу є і псевдо гірські електробайки, обладнані слабким мотором, акумом малої ємності, також звичайний пружинно-еластомерної амортизаційної виделкою і коробкою нижчого рівня Shimano Tourney, але ми їх в такій статті вивчати не будемо і радити до придбання теж.

Якщо економний міської електробайк з схожим обладнанням, але з вертикальною висадкою, більше вузькими покришками, повнорозмірними крилами і м'якеньким широким сідлом, ще має сенс брати в разі дуже обмеженого бюджету для повільної їзди по рівненьким магістралях, то псевдо гірський електровел не годиться фактично ні для яких умов використання.

Як обрати електровелосипед: Переваги і недоліки

Вибір виробника

Вибір бренду – також принциповий момент, від цього буде залежати надійність, комфортності і вартість електробайка. Ми не рекомендуємо брати перероблені з звичайних велосипедів електробайки, які все частіше стали з'являтися в особистих оголошеннях і деяких веб торгових точках. Це звичайний дешевий китайський великий ціною 100 $ -200 $, який додатково обладнаний комплектом для електровелосипеда за 100 $ -200 $ і продається за 500 $ -700 $. Рама цього велика не розрахована на вагу мотора і акумулятора. Вона і так час від часу ламається в дешевих моделях прямо під час їзди, а тут до того ж вага додали! А також, підвісне обладнання стрімко прийде в непридатність. Так що, якщо Для вас принципова безпека, не купуйте перероблений байк.

Крім того, ми не радимо самі розкручені організації з США, які беруть величезну націнку за бренд. В даному випадку, за приголомшливий е-байк Для вас доведеться заплатити благопристойну суму, а бажаючи зберегти, Ви виберете модель обладнану слабким мотором і акумулятором, також обвісом більше низького класу.

Ми рекомендуємо вибирати популярного європейського або українського виробника, який не бере великої націнки за бренд. Для тих, хто шукає високоякісний електровел, беріть великі з надійної і легкої рамою, також класним обладнанням. Якщо Ви шукаєте відносно дешевий електробайк для поїздок по рівненьким міським і заміським магістралях, радимо користується популярністю в Україні бренд Leon.

Вибір обладнання

Електричний двигун

Саме основне, на що потрібно направити при вибиранні мотора, це його виробник. Фірмові движки, подібні до прикладу як SHIMANO Steps E-5000, розрізняються якістю і надійністю. Вони неперевершено підходять для використання в усіх дорожніх і погодних умовах, тому мають довгий термін використання.

Двигуни від компаній другого ешелону, наприклад SUNTOUR або BAFANG найменш надійні, але для міського велика, який буде експлуатуватися в відмінних дорожніх умовах – це хороший варіант, адже стоять вони дешевше.

Найгірший варіант – який ні будь китайський нонейм движок, яку б потужність він не мав, термін використання у нього маленький, його механіка досить стрімко зноситься, так що не рекомендуємо подібні движки.

Надзвичайно принциповим параметром мотора є його номінальна потужність, від якої залежить найбільша швидкість байка і можливість долати круті підйоми. Якщо Ви плануєте їздити стрімко, зі швидкістю приблизно 40 км / год і більше, Для вас буде потрібно потужний движок. Наприклад, електровелосипед, споряджений мотором потужністю 400 Вт, зуміє переміщатися зі швидкістю до 40 км / год, мотор потужністю 800-1000 Вт розвине швидкість до 55-60 км / год, але це вже занадто багато для велика.

Врахуйте, що чим сильніше мотор, тим більше його вага. І акумулятор йому потрібно потужніший, що ще більше нарощує вагу. Тому для більшої частини велосипедистів, для яких надзвичайно велика швидкість не розташовується в пріоритеті, досить мотора з номінальною потужністю 250 Вт. Мотора SHIMANO цей потужності повністю досить для звичайної їзди по хоч якого рельєфу, дорожньому покриттю або пересіченій місцевості, зі швидкістю до 30 км / ч.

Заявлена потужність дешевих моделей може не відповідати реальності, нерідко її завищують. Можуть вказувати найвищу потужність замість номінальної, або в принципі беруть числа зі стелі. Тому нерідко виявляється, що фірмовий мотор потужністю 250 Вт розвиває величезну швидкість і краще тягне в гірку, ніж дешевий движок 400-500 Вт.

Як обрати електровелосипед: Переваги і недоліки

Акумулятор

Купуючи електробайк, неодмінно дізнайтеся потужність і тип акумулятора, від цих характеристик буде залежати, скільки Ви можете проїхати без підзарядки. Потужність акумуляторної батареї вимірюється в ват годинах ( Втч ) і залежить від її номінальної напруги і ємності, чим більше ці характеристики, тим потужність більше. Напруга батареї вимірюється в вольтах ( В ) і вибирається залежно від напруги мотора. Ємність вимірюється в міліампер годинах ( мАч ) або ампер годинах ( Ач ). Для велика зазвичай досить 400-500 Втч, але чим більше, тим краще.

Крім того важливий тип мотора і виробник. Високоякісний акумулятор повинен бути літій-іонного або літій-полімерного типу. Свинцево-кислотний акумулятор важить приблизно в 3 рази важче літієвого і жвавіше розряджається. Однак, варто він дешевше, тому підійде для тих, хто відшукує економний варіант, в разі якщо вага велика не особливо важливий.

Рама і підвісне обладнання

Рама є підставою велика, від її міцності залежить Ваша безпека, а від легкості – вага байка. Тому рама зобов'язана бути міцною і легкою. З тією метою, щоб бути впевненим в міцності рами, купуйте значні від впізнаваних виробників, у яких є служба контролю якості.

Найчастіше рами електровелосипедів робляться з алюмінію або сталі. 1-ий варіант більше краще, адже алюміній легше стали. Для ще більшого зниження ваги, без втрати міцності, труби рами виробляють за технологією баттінгу.

Крім того звертайте увагу на коробку і гальма. Багатошвидкісна коробка необхідна для поїздок по магістралях з різним рельєфом, адже не постійно електричний двигун зуміє вийняти велосипедиста в круту гірку на одній передачі, тут знадобляться низькі передачі. На горизонтальних ділянках і схилах вниз, найвищі передачі дозволять розвивати величезну швидкість.

На електробайках нерідко використовують гірські коробки або планетарні втулки. Вони поділяються на різні класи, від яких залежить якість, надійність і зручність перемикання швидкостей. Для тих, хто не знає, наведемо найменування аматорських трансмісій від японської компанії Shimano, якість збільшується зліва вправо: Tourney, Altus, Acera, Alivio, Deore. Полупрофессіональная група Shimano SLX і проф групи Shimano XT і XTR. Такий же ряд трансмісій від організації з США Sram, аматорські коробки: X.3, X.4, X.5, напівпрофесійна X.7, проф X.9 і X.0.

Найменування планетарних відомих втулок: Shimano Nexus і Sram i-Motion 3 – планетарні втулки на 3-8 швидкостей. Shimano Alfine, Sram i-Motion 9 – планетарні втулки більше просунутого рівня, які були розраховані на перемикання 9-11 швидкостей.

Від надійності гальм залежить Ваша безпека, тому на них також необхідно приділяти свою увагу. Краще якщо гальмівна система буде дискова гідравлічна. Дискові механічні гальма від непоганого виробника – теж непоганий варіант. Менш дорогі ободні гальма підходять для економного міського байка.

Вибір моделі електробайка

Після вибору типу, виробника і обладнання електровелосипеда, саме час вибрати певну модель. Нижче наведемо рекомендовані до придбання моделі в різних цінових категоріях. Всі ці електробайки є в наявності в веломагазині https://veliki.com.ua/dir_electro_bikes.htm, приходьте і вибирайте! І робіть замовлення з доставкою через веб магазин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Радимо направити Вашу увагу на розкішні моделі від Orbea, Giant, Momentum, Liv. Якщо ж ви бажаєте Електровелосипед дешевше, то ми радимо Kreidler, Leon і Aventon.

Як вибрати хороший електробайк

Якщо огляд пріемуществ і слабких сторін електричного велика все ж підштовхнуло вас до вирішення придбати відповідний засіб для власних потреб, звертайтеся до нас. Адже зараз для вас належить вибирати в числі різних комплектацій і типів пристрою, а в даному вам посприяють професіонали https://veliki.com.ua/.