Витрати на субсидії скорочують: що очікує на українців взимку

3785
Витрати на субсидії скорочують: що очікує на українців взимку - today.ua
Loading...

У проекті держбюджету на 2020 рік Кабмін пропонує зменшити державні видатки на виплату субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на 8 мільярдів гривень або 14,5%. Загалом на виплату субсидій наступного року передбачено 47,62 мільярда гривень, в той час як у 2019 році було виділено 55 мільярдів гривень, з яких 20 мільярдів — у грошовій формі (монетизовані субсидії).

З 1 жовтня 2019 року монетизація пільг стосуватиметься усіх отримувачів субсидій. Від виплати субсидій у формі “знижки” на комуналку планують відмовитися.

Водночас, під час презентації бюджету в уряді наголосили, що цифри у ньому можуть кардинально змінитися до другого читання, яке відбудеться до 2 листопада 2019 році. Зокрема, це пов’язано з тим, що у чинному проекті не враховано низку реформ, які планує провести уряд, а також економічного ефекту від них.

За словами прем’єра Олексія Гончарука, принцип розподілу та призначення субсидій у наступному році уряд змінювати не збирається. Проте враховуючи те, що ціни на комунальні послуги зростають кілька разів на рік, то сума, яку планують виділити на субсидії, може не покрити всі пільги для населення. А це означає, число субсидіантів може скоротитися.

Нагадаємо, починаючи з наступного опалювального сезону претендентів на отримання державних виплат (пенсій, стипендій, субсидій) будуть ретельно перевіряти: до призначення, під час отримання і ще три роки після того, коли людині припинена видача допомоги.

Today.ua повідомляв, що з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум в Україні збільшиться на 162 гривні і становитиме 2027 гривень. До цієї суми прив’язані пенсії, зарплати держслужбовців і аліменти, які теж поступово зростатимуть.

“Не інвестує ні копійки”: СЕО Lifecell “наїхав” на Київстар
СЕО Lifecell Ісмет Язиджи заявив, що мобільний оператор “Київстар” не інвестував жодної копійки у впровадження мобільного інтернету в сільскій місцевості. Про це СЕО Lifecell сказав...
Запорізький автомобільний завод буде випускати кросовери
Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ) може почати випускати кросовери Renault Arkana. Про це повідомляється на сторінці спільноти “Українські автомобілі” в Facebook. Як передає Autonews.ua, відповідний допис...
Xiaomi презентувала універсальну зарядку для всіх пристроїв: особливості та ціна
Китайська компанія Xiaomi анонсувала випуск універсального зарядного пристрою “3 в 1” для різних ґаджетів. Окрім функцій блока живлення потужністю 18 Вт новинка  отримала вбудований PowerBank...
“Зимові” субсидії: кому з українців потрібно заново подавати документи
З 1 жовтня українцям почали призначати й нараховувати так звані “зимові” субсидії. У правилах нарахування субсидій на опалювальний сезон 2019-2020 рр. практично нічого не змінилося,...