Вилучатимуть очі, серця і нирки: за два роки в Україні почне працювати програма трансплантації органів

Вилучатимуть очі, серця і нирки: за два роки в Україні почне працювати програма трансплантації органів - today.ua

За два роки в Україні може почати працювати програма трансплантації органів. Президент Зеленський перейнявся цією проблемою і вважає, що це цілком реально. Про це, зокрема, йшлося вчора на  зустрічі з представниками бізнесу Волинської області, інформує zn.ua.

На сьогодні ця проблема дуже гостро стоїть в Україні. Той, хто жодного разу з нею не стикався, чув про це хіба що від когось із знайомих. Однак родини, які постали із цією проблемою сам-на-сам, знають, чого вартує "вибити" з держави гроші на закордонне лікування. Це вдається лише одиницям із тисяч. Та й у цьому випадку, поки тих грошей дочекаєшся, то вже нерідко буває пізно.

Існування власної програми трансплантації донорських органів могло би врятувати тисячі життів наших співвітчизників. Про це заговорив на зустрічі з президентом колишній заступник міністра охорони здоров'я Михайло Загрійчук.

За словами Загрійчука, нині  держава витрачає 1,3 мільярда гривень на рік, щоб відправити громадян на закордонне лікування. Цього заледве вистачає для чотирьох сотень хворих, тоді як реальна потреба становить близько 10 тисяч. Хоча, за словами Загрійчука, сьогодні в Україні навіть немає точного обліку,  скільком людям потрібна трансплантація.

"Що таке система – це не точкові трансплантації, а існування всіх видів по всій країні, І задоволення потреби", - каже Загрійчук.

Вилучатимуть очі, серця і нирки: за два роки в Україні почне працювати програма трансплантації органів

Президент Зеленський жваво підтримав цю ідею. Якщо фахівці вважають, що це реально зробити в нашій державі, то це потрібно робити, вважає гарант. Звісно, для втілення цієї програми потрібні будуть гроші, і чималі. Та якщо зіставити з тими витратами, які щороку несе держава на лікування людей за кордоном, то вийде підйомна сума.

"Давайте зробимо це. Саме візьмемо цю програму, я зрозумів, які кошти - 3-4 мільярди. Ми зробимо все, щоб знайти ці кошти. І просто якщо ви говорите і це можливо зробити за два роки, побудувати в Україні - давайте зосередимося саме на цій програмі і щось сьогодні зробимо", - сказав президент.

До речі, в грудні минулого року ухвалений закон, що регулює питання трансплантації в Україні. Завдяки ньому в державі буде запроваджуватись Єдина державна інформаційна система трансплантації органів і тканин.

У червні цього року МОЗ вже створило підзрозділ для розвитку трансплантації в Україні.

Нагадаємо, Зеленському вдалося збудувати новий корпус "Охматдиту", який до нього не могли побудувати два президента. Будівля відзначилась корупційними скандалами, які гальмували її завершення.

Порошенко повернули його заарештовані картини: “Нічого не пропало“
У четвер, 6 серпня, Петру Порошенко повернули його колекцію з 42 картин відомих художників, яку слідчі ДБР вилучили з “Музею Гончара“ на початку червн...
“Попросив сигарету, поводився по-хамськи“: очевидці ДТП з Єфремовим розкрили суду подробиці аварії
Другий день в Пресненському суді Москви триває розгляд справи про смертельну ДТП за участю актора Михайла Єфремова. Сьогодні суддя заслуховує свідків,...
Коли в Україну повернуться грози: синоптик назвала регіони, де зіпсується погода
В Україні тільки пару днів назад повернулася спека, а синоптики знову заговорили про дощі. Турбуватися не варто, так як опади будуть короткочасними. З...
Хто забезпечить школи масками і антисептиками: в МОН відхрестилися від зайвих витрат
У Міністерстві освіти і науки України активно видають лише вимоги і рекомендації щодо роботи шкіл та інших навчальних закладів в період карантину. Але...
У Києві знову можуть ввести жорсткий карантин: столиця ризикує потрапити в “червону“ зону
Коронавірус 6 серпня встановив новий антирекорд. Офіційно в країні було зафіксовано 1318 випадків коронавірусної інфекції. Серед лідерів - Львівська о...