”Викличте поліцію”: у Мінприроди пояснили, як треба вчиняти з дарувальниками первоцвітів

79
"Викличте поліцію": у Мінприроди пояснили, як треба вчиняти з дарувальниками первоцвітів - today.ua

Щороку в Україні знищується близько 20 млн первоцвітів, серед яких підсніжник звичайний, проліска дволиста, шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, Сон розкритий, Брандушка різнобарвна, Еритроній собачий зуб та конвалія. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці нагадало Мінприроди.

Зривати, продавати і купувати первоцвіти не можна, оскільки це збіднює природні екосистеми й навіть ставить окремі квіти на межу вимирання.

Збір, продаж та навіть купівля первоцвітів карається штрафами від 510 до 3655 грн. Тому купуючи проліски у милої бабусі, людина завдає шкоду червонокнижним рослинам, адже, як відомо, “попит створює пропозицію”.

Якщо людині подарували первоцвіти, то необхідно викликати правоохоронців, зазначили у Міністерстві. Хоча для першого разу буде достатньо усного зауваження та побажання більше ніколи не купувати червонокнижні квіти.

Зберегти первоцвіти дуже просто, підкреслили у Міністерстві екології та природних ресурсів. Для цього достатньо не рвати, не продавати, не купувати, не дарувати та не отримувати їх у подарунок.

А щоб задовольнити свої бажання помилуватися першими весняними квітами, можна відвідати найближчий парк чи ліс, де вони “мешкають” у природному середовищі, йдеться у повідомленні Мінприроди.

Нагадаємо, штраф за кожну зірвану квіточку коливається від 37 до 62 грн.

загрузка...