Вихід Вакарчука з парламенту: як на це вплинув Аваков, і що насправді відбувається

Святослав Вакарчук, який уже вдруге за своє життя добровільно склав із себе депутатські повноваження, залишається членом партії "Голос". Проте керівні важелі рок-співак завчасно передав двом своїм однопартійцям. У парламенті тепер диригує "Голосом" Сергій Рахманін, а загалом партією керує Кіра Рудик. Проте досі в багатьох залишається відкритим питання: чому пішов Вакарчук?

Вихід Вакарчука з парламенту: як на це вплинув Аваков, і що насправді відбувається - today.ua

Одна з найбільш поширених версій – причетність до цього міністра МВД Арсена Авакова. Втім, не так самого міністра, як ставлення до його відставки. Подейкують, що Вакарчук був серед тієї партійної меншості, яка не підтримала ідею більшості колег із відставкою очільника МВД. І, мовляв, саме це стало каменем спотикання між ним і партією, що спонукав його до виходу з парламенту.

Однак цю версію спростував керівник партії Сергій Рахманін, а також іще одне, неназване, джерело в партії, розповідає видання bykvu.

Зокрема, це джерело каже, що коли партійці збирали підписи за відставку Авакова, Вакарчук був у Львові біля своєї мами, яка зараз, після смерті батька, дуже погано почувається. Тому Святослав, навіть якби був за відставку, то чисто фізично не міг би підписати цей папір.  Отже, версія з Аваковим неправомірна, і абсолютно точно, що Вакарчук пішов не через це.

"Ніколи Вакарчук про особливі дружні стосунки з керівництвом МВС не говорив", - каже Сергій Разманін.

Член фракції "Голосу" Соломія Бобровська каже, що про рішення Вакарчука покласти депутатський мандат знали лише Рахманін та Рудик. І то – дізнались від нього лише за кілька днів до цього. Решті ж партійців головний "голос" країни оглосив свою волю лише в п'ятницю, на ранковому засіданні фракції. Депутати кажуть, що розмова з Вакарчуком була дуже жорсткою.

"Найбільше питання було, чому він це не робить після виборів", - повідомляє джерело у фракції.

Вихід Вакарчука з парламенту: як на це вплинув Аваков, і що насправді відбувається

Адже багато людей у різних регіонах України, яких об'єднувало і надихало лише ім'я Святослава Вакарчука, тепер несподівано залишились без точки опори. Люди не знають, куди їм рухатись, на що орієнтуватись і кому вірити.

Однак і самі партійці не кажуть, чому все-таки пішов їхній зодчий, який створив цю партію, об'єднавши її своїм іменем і харизмою. Звісно, що хтось про це знає, але мовчить. Принаймні, у п'ятницю, коли Вакарчук оголосив про свій вихід зі складу парламенту, він виглядав дещо ображеним та пригніченим.

Правду кажуть, що вразливим і тонким струнам душі митця не місце на полі битви, де щосили товчуть у барабани політичних баталій.

Нагадаємо, на брифінгу у п'ятницю Святослав Вакарчук заявив, що досяг своєї головної мети, з якою йшов на парламентські вибори.

ДЖЕРЕЛОbykvu