Today.ua

Введення воєнного стану може зменшити український експорт

У зв'язку із введенням воєнного стану обсяги експорту через порти Бердянська та Маріуполя можуть бути вимушено скорочені. Про це повідомив в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк на сторінці у Facebook.

“Серед ризиків ключовий — повторення агресивних дій в Керченській протоці. У зв’язку із напруженою ситуацією в Приазов’ї та непередбачуваними діями РФ, обсяги перевалки через порти Бердянськ та Маріуполь можуть бути вимушено скорочені, а потоки перенаправлені в порти Одеси. Ступінь впливу: середній”, — зазначив Мартинюк.

За його словами, основні ризики стосуються риболовної галузі та роботи експортної інфраструктури.

"Азовське море генерує частину вилову, і це вимагає збереження стабільного та зрозумілого режиму рибальства в його водах. Станом на вчорашній день рибалкам було рекомендовано в якості попереджуючих заходів повернутися в порт, ніяких юридичних або фактичних обмежень до них не застосовувалося", - пояснив Мартинюк.

Що стосується експортної інфраструктури, то Мартинюк підкреслив, що на сьогоднішній день вона працює безперебійно.

Певні юридичні ризики пов’язані із виконанням зовнішніх контрактів та визначенням форс-мажорних ситуацій.

Міністр також відзначив ще один фактор "непереборного впливу" - "військову потребу". За його словами, пріоритет постачання вагонів і подачі тяги буде у військових вантажів. Водночас, ступінь впливу цього фактора залежатиме від злагодженої роботи транспортної інфраструктури.

Він додав, що станом на вчорашній вечір відвантаження здійснювалися в штатному режимі і оцінив ступінь ризику цього чинника як середній. Також Мартинюк згадав можливість коливань цін як реакцію на ескалацію конфлікту, підвищення ціни фрахту судів, а також підвищення страхових премій.

Нагадаємо, народні депутати підтримали підписаний указ Президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях України терміном на 30 днів.

Раніше повідомлялося, що воєнний стан жодним чином не вплине на продовольчу безпеку України та вартість продуктів харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ