“Втрутився не в свою справу“: Луценко опинився в центрі скандалу про закупівлю бракованих бронежилетів

Генерального прокурора Юрія Луценка звинуватили в незаконному втручанні у справу про купівлю бракованих бронежилетів. Стало відомо, що неякісні бронежилети, закуплені Міністерством оборони України, за наказом Луценка відправили на повторну експертизу. Але за словами прокурора Миколи Середи, який є процесуальним керівником у цій справі, таких підстав для цього не було, і Луценко незаконно втрутився у питання.

“Втрутився не в свою справу“: Луценко опинився в центрі скандалу про закупівлю бракованих бронежилетів  - today.ua

"Міноборони вирішило придбати 20 тис. бронежилетів. Причому потреби в таких бронежилетах не було. На складах лежала належна кількість бронежилетів. У Міноборони так і не можуть пояснити, в чому необхідність цієї закупівлі", — сказав він.

Середа підозрює, що посадові особи Міноборони «мали свій особистий інтерес», адже сума закупівлі склала 176 млн 240 тис. грн.

У лютому цього року провели тестування й з'ясували, що бронежилети не відповідають вимогам, вони пробиваються. Але незважаючи на це, було поставлено ще 4000 бронежилетів. Міністр оборони при цьому був ознайомлений зі справою, але поставки бракованих жилетів тривали. Після цього було поставлено ще 7000 бронежилетів такої ж якості.

За словами Миколи Середи, тільки після прийняття 11 000 бронежилетів, керівництво Міноборони дало вказівку виробнику виправити недоліки.

Неякісні бронежилети з 11 000 отриманих відправили на експертизу. Її результатів ще немає. Але незважаючи на це Генпрокурор Юрій Луценко доручив призначити ще одну експертизу в іншому закладі. При цьому він погрожує "розігнати весь відділ", якщо це доручення не виконають.

"Виставили ультиматум: або ви призначаєте експертизу, або ви будете звільнені. Мною цю вказівку було виконано. На жаль, інші прокурори прийняли таке рішення, і матеріали завезли на експертизу. Це тягне за собою затягування розслідування на місяці", — сказав Середа.

Раніше Today.ua повідомляв, що головним претендентом на місце Генпрокурора Юрія Луценка в даний момент є заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка.