“Встигніть повернутися додому“: Зеленський терміново звернувся до українців

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю ввечері, 13 березня, зробив важливу заяву у зв'язку з активним поширенням коронавірусної інфекції по світу та в Україні. Глава держави звернувся до громадян нашої країни, які перебувають за кордоном, та попросив їх протягом трьох днів повернутися додому, так як з 16 березня кордони України з іншими країнами будуть перекриті.

“Встигніть повернутися додому“: Зеленський терміново звернувся до українців - today.ua

Зеленський офіційно оголосив, що в ніч з 16 на 17 березня Україна закриє авіасполучення з Європою попередньо на 2 тижні. Іноземці не зможуть потрапити в Україну ні літаком, ні потягом, ні автомобілем, ні будь-яким іншим способом. Виняток буде зроблено для дипломатів, представників міжнародних організацій та іноземців з видом на проживання в Україні.

"На рахунок інших громадян нашої країни. Ми закриваємо авіасполучення через три доби. Ви повинні встигнути повернутися за цей час додому. А всі ті, хто не встигнуть зробити це, - зверніться в українське консульство. Загалом у взаємодії з українськими авіакомпаніями вони будуть повернуті окремими нерегулярними рейсами", - заявив гарант.

За словами Зеленського, всіх повернутих на Батьківщину українців будуть відразу ж перевіряти медики. Він запевнив українських громадян, що найближчим часом Інститут молекулярної біології НАН України виготовить 200 тысяч експрес-тестів на коронавірус, якими будуть забезпечені інфекційні лікарні в кожному регіоні.

Президент додав, що органам місцевої влади доручено запровадити додаткове матеріальне заохочення медпрацівників, залучених до протидії вірусу, а також держава максимально захистить від вірусу військових на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що 13 березня від коронавіруса померло дві громадянки України - 65-річна українка Раїса Малишева, яка працювала в Італії, і 71-річна жителька м. Радомишля.