ВООЗ напророкувала світові нову пандемію після коронавіруса

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що поточна пандемія коронавіруса не стане останньою для людства, і попередив, що країнам потрібно зміцнювати системи охорони здоров'я для подальшої боротьби з іншими епідеміями, які вже не за горами.

ВООЗ напророкувала світові нову пандемію після коронавіруса - today.ua

За словами глави ВООЗ, коронавірус показав неготовність систем охорони здоров'я до боротьби з пандемією. Щоб уникнути подібної ситуації в майбутньому, необхідно добре зміцнити охорону здоров'я в кожній країні.

Крім того, в ВООЗ закликають країни світу вирішувати глобальні проблеми, такі як зміна клімату і захист тварин, адже спроби вберегти здоров'я людей приречені на невдачу без вирішення цих питань.

На думку керівника ВООЗ, коронавірусна криза не буде останньою пандемією, і засудив недалекоглядну розтрату грошей на боротьбу зі спалахами СOVID-19, якщо нічого не робиться для підготовки до наступного спалаху.

Тедрос Аданом Гебрейесус нагадав, що в першому щорічному звіті Глобальної ради з питань моніторингу готовності світу до надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я за вересень 2019 року, опублікованому за кілька місяців до спалаху коронавіруса, було застереження, що світ не готовий до потенційно руйнівних пандемій. ВООЗ напророкувала світові нову пандемію після коронавіруса Згідно з даними з офіційних джерел, від коронавіруса вже загинули не менше 1,75 млн осіб, і з моменту спалаху, зареєстрованого в Китаї в грудні минулого року, було зафіксовано майже 80 мільйонів випадків зараження. Гебрейесус підкреслив, що наслідки пандемії виходять далеко за рамки самої хвороби і "мають далекосяжні наслідки для суспільства і світової економіки".

Нагадаємо, Євросоюз 27 грудня розпочав масову вакцинацію громадян від коронавіруса.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua