Волкер зробив заяву щодо утримуваних в РФ українських моряків

США закликають Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права і негайно звільнити українських моряків і кораблі. Про це заявив спеціальний представник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

Волкер зробив заяву щодо утримуваних в РФ українських моряків - today.ua

"Ми повністю підтримуємо рішення трибуналу, і Росія не має жодних законних підстав надалі утримувати цих моряків", - заявив він під час інтернет-конференції сьогодні, 28 травня.

Волкер нагадав, що українських моряків "незаконно атакували в міжнародних водах, потім їх незаконно перевезли до Росії".

"З ними мають поводитися як з представниками іноземних урядових збройних сил. Немає підстав утримувати їх в Росії. Ми закликаємо (Росію, - ред.) негайно їх звільнити", - наголосив Волкер.

При цьому він констатував, що Росія не має наміру виконувати це рішення трибуналу, і немає "жодних сил", які змусять її це зробити.

Як відомо, трибунал ООН зобов’язав Росію звільнити судна “Бердянськ”, “Яни-Капу” і “Нікополь”, а також 24 українських моряків, повернувши їх під юрисдикцію України. Причому виконати наказ трибуналу Росія повинна негайно.

У МЗС Росії, в свою чергу, заявили, що рішення Міжнародного трибуналу з морського права з вимогою звільнити українських моряків виконувати не потрібно. Там вважають, що передбачені Конвенцією ООН процедури вирішення спорів не застосовуються до інциденту в Керченській протоці. Таким чином, арбітраж нібито не має юрисдикції розглядати дане питання.