Після підписання законів, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з ЄС, власники нерозмитнених авто в Україні почали активно їх продавати.
За жовтень-листопад кількість оголошень про продаж "євроблях" значно збільшилася. Очевидно, власники автомобілів на іноземних номерах після прийняття закону не хочуть платити за розмитнення, тому позбавляються своїх авто. Проте, бажаючих придбати такі автомобілі небагато.
«Судячи з усього, цієї осені українці набагато охочіше продавали так звані "евробляхи" - в жовтні на AUTO.RIA з'явилося на 5 тисяч таких пропозицій більше, ніж в попередні місяці. Хоча, звичайно, в цілому тенденція ринку такий стрибок не передбачала. Якщо ж порівнювати з продажами, то вони більше, ніж рік тому, однак протягом 2018 року нерозмитнені автомобілі продавалися з місяця в місяць плюс-мінус на одному і тому ж рівні », - розповіли в Аналітичному центрі AUTO.RIA.
Як відомо, після набуття чинності закону №8488 в Україні з’явився штраф 8500 гривень за порушення умов розмитнення авто. У разі, якщо нерозмитнене авто буде використовуватися у підприємницьких цілях, штраф складатиме 34 тисячі гривень. За повторне порушення – 170 тисяч гривень.
Популярні зараз
Через три дні Київ може залишитися без питної води
Українські банки обмежили зняття готівки: названо ліміти для клієнтів
У Києві жорстоко побили митрополита Кримського Климента, який служить у ЗСУ: фото
Пенсії українців було занижено: проблему вирішить омбудсмен Дмитро Лубінець
Нагадаємо, усі кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, які отримує держава, підуть до Пенсійного фонду.
Раніше повідомлялося, що від розмитнення перших 15 транспортних засобів до бюджету України було перераховано 890 тисяч гривень.