Вілкула змусили виступати українською у Верховній Раді

Автор: Лобанова Єлизавета

Сьогодні, 19 березня, Верховна Рада України продовжує розглядати поправки до законопроекту "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Кандидат у президенти України від опозиційних сил Олександр Вілкул не підтримує даний законопроект і публічно заявив про це біля трибуни. Під час його виступу голова ВР Андрій Парубій наполіг на вимкненні мікрофона Вілкула, адже той говорив російською мовою.

Вілкула змусили виступати українською у Верховній Раді - today.ua

"Прошу до державної мови повернутися, пане Вілкуле. Я попереджаю і прошу говорити державною мовою. Прошу вимкнути мікрофон", - зауважив Парубій.

Після цього Вілкул погодився продовжити виступ українською, але при цьому посперечався з Парубієм.

"Андрію Володимировичу, якщо ви вважаєте, що та мова, якою ви розмовляєте, це є українська, то ви дуже помиляєтесь", - сказав він.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У відповідь на це спікер підкреслив, що мовою, якою він розмовляє, послуговувалися його батьки й пращури, та зауважив, що не допустить виступів недержавною мовою у Раді.

"Мова, якою я розмовляю, розмовляли мої діди, і мої прадіди, і батько, і матір, я нею виховувався з колискової. І взагалі, у Верховній Раді України я не допущу виступів недержавною мовою. Я на цьому не раз наголошував. Попереджаю ще раз: не допущу", - відповів Парубій Вілкулу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, 28 лютого Верховна Рада почала розгляд у другому читанні проекту закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). До другого читання в законопроект внесено 2082 поправки. Минулого тижня народні депутати продовжили розглядати поправки і встигли розглянути 485 пропозицій.

Як повідомлялося, у грудні 2018 року російська мова втратила регіональний статус на Харківщині та Херсонщині.