Військовополонений моряк розповів про умови утримання в російському СІЗО

1013
Військовополонений моряк розповів про умови утримання в російському СІЗО - today.ua

Захопленого Росією українського капітана третього рангу рейдового буксира “Яни Капу” Володимира Лісового перевели до нової камери, де відсутня гаряча вода і постійний протяг. Про це повідомив очільник групи захисту військовополонених моряків Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

Він розповів, що 8 лютого відбулися слідчі дії щодо військовополоненого Володимира Лісового, за участю адвокатів Петра Аношкіна та Олександра Лєсового.

“Володимир Лісовий повідомив слідству інформацію, передбачену статтею 17 третьої Женевської конвенції, від дачі інших свідчень відмовився. В ході слідчих дій адвокати заявили ряд клопотань, в тому числі про залучення резолюції ПАРЄ”, – написав Полозов.

За його словами, в’язень Кремля знаходиться в гарному моральному стані, але засмучений неможливістю побачитися з іншими військовополоненими моряками.

Також моряк розповів про погіршення харчування в московському СІЗО “Лефортово” та повідомив, що їсть тільки супи і готує продукти, передані волонтерами, а воду гріє кип’ятильником.

Крім того, військовополонений намагається підтримувати себе у фізичній формі і замовляє книги в тюремній бібліотеці.

“Отримав два листи від родичів. Направив кілька листів у відповідь, але до сих пір невідомо, доставили їх або ще неі”, – зазначив Полозов.

Раніше повідомлялось, що український омбудсмен Людмила Денісова нарешті отримала відповідь від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової на свої багаторазові звернення щодо стану здоров’я українських військовополонених моряків.

загрузка...