Відсьогодні акциз для “євроблях“ підвищено вдвічі: що і як зміниться

Сьогодні, 22 лютого, минає період "пільгового" розмитнення, і акциз для "євроблях" підвищується вдвічі. Зокрема це торкнеться це тих, хто ввіз авто з іноземною реєстрацією щонайменше три місяці тому.

Відсьогодні акциз для “євроблях“ підвищено вдвічі: що і як зміниться - today.ua

Власникам "євроблях" варто знати, що сьогодні завершився період розмитнення авто за пільговими розцінками. Крім того, з 23 травня 2019 року водіїв автівок з іноземною реєстрацією зупинятимуть на дорогах, штрафуватимуть та забиратимуть нерозмитнені транспортні засоби.

До набуття чинності нового закону в країні було майже 600 тисяч авто на "єврономерах". Наразі розмитнено майже 125 тисяч автівок.

Особливо гостро проблема розмитнення постала перед тими, хто завозив авто з іноземною реєстрацією за 1-2 тисячі доларів - у таких громадян справді може не бути грошей на розмитнення.

"Ввозили й авто представницького класу, і просто мотлох. Ось у останніх якраз просто немає грошей на це. І який сенс такий транспорт реєструвати, платити за розмитнення? Легше позбутися і почати збирати на нормальний автомобіль", - розповів брокер Михайло.

Що ж стосується штрафі, які впровадять з травня 2019 року, відомо, що за 30 днів "прострочення" власник "євробляхи" може сплатити до 170 тисяч грн.

"Закон вже прописаний, опубліковано вже і конкретну дату вступу в силу. Автомобіль на "єврономерах" може бути зупинений, поліцейські перевірятимуть документи і, залежно від кількості днів "прострочення" терміну, виписуватимуть штраф. За 30 днів - до 170 тисяч гривень", - зазначив автоюрист Єгор Штокалов.

В період з 23 лютого по 23 травня діятиме загальний режим розмитнення – за повною ставкою, передбаченою в законі. А з 23 травня власники нерозмитнених "євроблях" будуть платити штраф розміром 170 тис. грн.

Зокрема впроваджують такі штрафи:

  • за водіння авто на "єврономерах" - 8500 грн;
  • повторне протягом року керування "євробляхою" - 17 тисяч грн і заборона на водіння протягом року;
  • якщо прострочив розмитнення на термін до однієї доби - 170 грн;
  • від 1 до 10 діб – 340 грн;
  • від 10 до 20 діб – 8 500 грн;
  • від 20 до 30 діб – 85 тисяч грн;
  • від 30 діб – 170 тисяч грн.

Нагадаємо, з моменту вступу в силу законів про "євробляхах" українці заплатили 12 млрд гривень в бюджет країни за пільгове митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.

В Україні подорожчали квіти: троянди по 80 гривень тепер не тільки колються, а й “кусаються“
В Україні нечувано подорожчали квіти. Продавці на ринку більш не можуть стримувати ціни. Нині одна троянда на ринку йде за ціною кілограма ковбаси з н...
Найкорисніші овочі: дієтологи розповіли, що можна їсти, не побоюючись
Про користь овочів знають усі. Овочі - незамінна частина меню будь-якої людини, яка хоча би трохи намагається слідувати правилам здорового харчування....
Ціна на землю: фахівці озвучили вартість гектара після відкриття ринку землі
Ринок землі може загострити відносини між власниками паїв і землекористувачами, які вже не перший десяток років у них орендують землю. Природно, що ор...
Гороскоп на 15 червня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Левам поділитись відповідальністю, а Рибам обіцяє кар'єрне просування
Гороскоп на вівторок, 15 червня 2021 року, передбачає день, в якому буде комфортно тим знакам Зодіаку, котрі вміють відрізняти головне від другорядног...
Українське зерно масово бракують за кордоном: що не так з нашим урожаєм
Українське зерно цьогорічного врожаю, яке тільки дозріває на полях, може бути забраковане імпортерами. За кордоном масово бракують українське зерно ми...