Представник партії "Слуга народу" Галина Третьякова заявила, що в Україні планують провести верифікацію всіх соціальних виплат. За її словами, загальна кількість таких виплат становить понад 700 мільярдів гривень. Процес спрямований на те, щоб соціальні виплати отримували українці, які дійсно потребують допомоги. Відповідно до порядку верифікації буде використовуватися інформація, яка впливає на визначення права на отримання і розмір таких виплат.

За словами генерального директора Директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталія Музиченка, в бюджеті на виплати різних видів соціальної підтримки передбачено близько 120 мільярдів гривень. Це кошти платників податків, і важливо, щоб вони надавалися тим, хто в них дійсно потребує. Впровадження системи автоматичної побудови моделей оцінювання ризиків у сфері соціальної підтримки дозволить соціальним інспекторам "сфокусувати" на тих домогосподарствах та одержувачів, які в найбільшій мірі схильні до надання недостовірної інформації та шахрайства при отриманні соціальної допомоги, і зайвий раз не турбувати перевірками добропорядних одержувачів.

Андрій Рева заявив, що в Україні вже йде процес масштабної верифікації одержувачів субсидій.

"Верифікація держвиплат спрямована на те, щоб допомогу з держбюджету отримували саме ті, кому вона потрібна… Економічний добробут громадян — це і є легітимна мета, яку переслідує Мінфін, здійснюючи верифікацію субсидій", — заявила в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

Раніше Конституційний суд України визнав такими, що суперечать Конституції повноваження Міністерства фінансів отримувати інформацію, яка містить персональні дані громадян, необхідні для верифікації соціальних виплат.