Верховний суд підтримав висновок суду першої інстанції, згідно з яким Центральна виборча комісія відмовила очільнику забороненої в Україні Комуністичної партії Петру Симоненко в реєстрації кандидатом в президенти. Про це повідомляє прес-служба ВСУ.
Зазначається, що якщо кандидат на пост президента висувався від політичної сили, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам закону про декомунізацію, це обумовлює відмову йому в реєстрації відповідно до закону "Про вибори президента України".
"Суд першої інстанції в задоволенні позовних вимог відмовив. Верховний Суд погодився з цим рішенням, зважаючи на таке", - йдеться в повідомленні ВСУ.
У Верховному суді наголосили, що полiтичнi партiї, а також обласнi, мiськi, районнi органiзацiї або iншi структурні утворення, передбаченi статутом полiтичної партiї, щодо яких вказаним центральним органом виконавчої влади прийнято рiшення про невiдповiднiсть їх дiяльностi найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (Закон № 317-VІІІ), не можуть брати участь у виборчому процесі. Ця заборона прописана в ч. 5 ст. 3.
Нагадаємо, 6 лютого суд не задовольнив позов лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка до Центральної виборчої комісії. Симоненко вимагав скасувати постанову №198 від 2 лютого 2019 року, якою йому було відмовлено в реєстрації кандидатом на пост президента. Посилаючись на закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", суд відмовив йому у задоволенні позову.
Раніше міністр юстиції України Павло Петренко пояснив, що партії, діяльність яких підпадає під дію закону про декомунізацію, не мають права висувати своїх кандидатів у президенти, і в такому випадку реєстрація можлива тільки в форматі самовисування.