Сьогодні, 7 лютого, народні депутати остаточно затвердили в Конституції України зміни щодо курсу України на ЄС та НАТО.
Згідно з процедурою, остаточне прийняття законопроекту, який вносить зміни до Конституції України, вимагає не менше 300 голосів парламентаріїв.
За проект змін до Конституції, автором яких є Петро Порошенко, в другому читанні проголосували 334 депутати. Документ набуде чинності наступного дня після його опублікування в офіційній пресі.
Відповідно до конституційних змін, Президент стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО, а Уряд буде забезпечувати реалізацію такого курсу. Парламент повинен приймати саме ті законопроекти, які сприятимуть реалізації стратегічного курсу України на набуття членства в ЄС і НАТО.
Закон не визначає чітких дат чи кроків для вступу в ЄС та Північноатлантичний альянс. Однак він чітко прописує, що євроатлантичний курс України є незворотним. А отже – будь-які спроби політиків змінити курс України у напрямку Росії будуть трактуватися виключно як порушення Конституції України.
Крім того, з Конституції виключать пункт про "використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань". Мається на увазі російський флот на території Кримського півострова.
Як повідомлялося, перед початком сьогоднішнього голосування народні депутати від Радикальної партії Олега Ляшка та "Батьківщини" блокували парламентську трибуну. Проте після невеликої перерви голосування все-таки відбулося.
Нагадаємо, на День незалежності України 24 серпня 2018 року Петро Порошенко заявив про наміри подати законопроект щодо закріплення в Конституції прагнень України стати членом ЄС та НАТО.