Верховна Рада перепише закон про державну мову

Автор: Олексій Скубій

За словами народного депутата від БПП Ірини Суслової, прийнятий 25 квітня Верховною Радою закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» на даному етапі містить ряд суттєвих недоробок.

Верховна Рада перепише закон про державну мову - today.ua
Фото fb/ir.suslova

Як заявила нардеп, у цей закон пізніше буде внесено велику кількість поправок, які дозволять йому функціонувати повною мірою.

В якості прикладу Ірина Суслова призвела норму закону, згідно з якою держава має запровадити курси української мови для громадян. Однак перед голосуванням депутати не отримали жодних розрахунків щодо фінансування навчання за кошти бюджету.

Депутат вважає, що через відсутність внесення поправок до бюджету дану норму неможливо реалізувати і вона нібито "мертва".

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

"Якщо норма мертва, то яким чином можна реалізувати притягнення до відповідальності за порушення закону, якщо держава не забезпечила його виконання?", – зазначила Суслова.

Подібна ситуація склалася, запевняє народний обранець, тому що депутатам довелося голосувати "наосліп".

"Остаточного тексту, за який голосували, ніхто не бачив", - заявила Ірина Суслова, додавши, що раніше текст законопроекту був розісланий на поштові скриньки депутатів, однак в процесі в нього постійно вносилися якісь поправки.

При цьому Суслова впевнена, що проекти постанов про скасування результатів голосування за закон про мову не будуть підтримані і закон підпише голова Верховної Ради і відправить на підпис президенту України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, за час розгляду закону, в нього встигли внести близько 2 тис. поправок. Згідно йому, тепер українська мова стає обов'язковою для використання як у державному, так і в публічному просторі.

Нагадаємо, Володимир Зеленський «аналізуватиме» закон про українську мову після вступу на посаду президента.