Вчені знайшли новий спосіб лікування алкоголізму

Американські вчені з інституту Скріппса, провівши досліди на щурах, довели, що лазерним променем можна блокувати окремі нейрони в мозку і таким чином зменшити залежність від алкоголю.

Вчені знайшли новий спосіб лікування алкоголізму - today.ua

Дослідники встановили в мозок щурів спеціальний чіп, потім включили лазер, який блокує нейрони, що відповідають за формування і підтримання залежності. Такі зміни в мозку автори порівняли з клацанням перемикача.

"Ця робота вимагає використання передових технологій, які можна застосовувати на людях, тому може знадобитися від 15 до 30 років, перш ніж ми побачимо алкоголіків з мозковими імплантами, які допоможуть їм контролювати свою тягу", - розповів один з авторів дослідження Олів'є Джордж.

За його словами, оптоволокно і лазер, який блокує нейрони, що відповідають за формування і підтримання залежності, дозволяють знизити не тільки споживання алкоголю, але і фізичні прояви синдрому відміни.

"Алкоголізм у людей і тварин розвивається так само, і відразу кілька досліджень демонстрували, що принципову роль у формуванні та підтримці залежності відіграє відносно невеликий кластер нервових клітин. Особливо вражає те, що нам вдалося взяти під контроль саму мотивацію споживання алкоголю у істот із сильною залежністю ", - додав Олів'є Джордж.

Вчені все таки сподіваються, що це дослідження буде мати продовження і вони докладуть всі зусилля, щоб підготувати технологію для тестування на людях.

Раніше Today.ua повідомляв, що вживання дуже гарячого чаю або кави подвоює ризик розвитку раку стравоходу.

ДЖЕРЕЛОfakty.com.ua