Today.ua

Вчені розробили технологію, яка перетворює будь-яку кров на універсальну

Вчені з університету Британської Колумбії розробили методику трансформації будь-якої крові у першу групу, яка підходить для переливання усім пацієнтам.

Про це пише канадський суспільний мовник СВС News.

«Біохімік Стівен Візерс видобув із бактерій кишківника людини 20 тис різноманітних зразків ДНК та виявив, що деякі з них здатні виробляти ензими, спроможні трансформувати кров», - йдеться у матеріалі.

За його словами, використання цих бактерій дозволяє змінювати групу крові людини у 30 разів швидше у порівнянні з відомими нині способами.

«Візерс вважає, що його успіх пов’язаний із новими технологіями метагеноміки, недоступними його попередникам. Ці технології дозволили йому вирощувати та досліджувати бактерії кишківника у великих кількостях. Завдяки цьому він зміг розшукати мікроорганізми, які найкраще підходили для цього завдання», -  запевняє CBC News.

Однак, переходити до практичного застосування цього методу ще рано, адже він потребує детальнішого дослідження.

«Для того, аби метод трансформації крові вийшов за межі лабораторії, потрібен час. Аби дозволити використовувати трансформовану кров у переливанні, слід провести значні дослідження», - підсумовується у статті.

Варто зазначити, що в усьому світі відчувається нестача донорської крові рідкісної І групи, тож новий метод потенційно дозволить урятувати багато життів.

Нагадаємо, що науковці із США створили паперовий акумулятор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ