В “Укрзалізниці” зірвано план оновлення вагонів: названо причину

5126
В "Укрзалізниці" зірвано план оновлення вагонів: названо причину - today.ua
Фото: delo.ua

На сьогоднішній день “Укрзалізниця” може виробляти 60 нових вагонів на рік, але цього недостатньо, щоб вирішити проблеми з катастрофічною зношеністю парку. В Україні просто немає потужностей, щоб протягом декількох років повністю оновити парк пасажирських вагонів “Укрзалізниці”, хоча б до нині експлуатованих трьох тисяч.

“В кращому разі в Україні здатні виробляти 60 нових вагонів на рік. Це практично не впливає на ситуацію. Поки перспективи поліпшення ситуації з парком пасажирських вагонів не продивляються”, – заявив експерт Олександр Бондаренко.

Експерт навів в приклад показники роботи “Укрзалізниці” в 2018 році.

“Укрзалізниця” обіцяла купити 60 нових пасажирських вагонів, а за фактом купила всього 8. При цьому більшу частину року виробник – Крюківський вагонобудівний завод – простоював. А все тому, що “Укрзалізниця” хотіла збити ціну на них приблизно на 30 відсотків. Директор заводу на це не погодився. Як результат – зрив програми оновлення”, – говорить експерт.

Екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава вважає, що виправити ситуацію можна, виділяючи з бюджету дотації на розвиток пасажирських перевезень “Укрзалізниці”.

Нагадаємо, в поточному році “Укрзалізниця” має намір підняти тарифи на вантажоперевезення аж на 23 відсотки.