В Україну можуть хлинути дешеві автомобілі з Азербайджану

Азербайджан незабаром планує почати експортні поставки зібраних в країні легкових автомобілів в Україну. Про це заявив посол Азербайджану в Ірані Буньяд Гусейнов, повідомляє Укравтопром.

В Україну можуть хлинути дешеві автомобілі з Азербайджану - today.ua

Йдеться про автомобілі марки Khazar SD, що складаються в Азербайджані. Це іранські седани IKCO Dena, які, в свою чергу, є модернізованою версією моделі IKCO Samand. Ця модель конструктивно спирається на ліцензійну базу французького Peugeot 405 зразка 1987 року.

Випуск автомобілів Khazar здійснюється методом великовузлового складання на заводі в Нефтчалі. Підприємство працює з 2018 року, а його виробничі потужності дозволяють складати до десяти тисяч автомобілів на рік. Завод має двох інвесторів – це місцева компанія “Азермаш” і іранська Iran Khodro, частки між партнерами яких поділені в пропорції 75/25.

В Україну можуть хлинути дешеві автомобілі з Азербайджану

Khazar можна порівняти з Lada Vesta як за габаритами, так і за потужністю мотора - силовий агрегат седана розвиває 115 к.с. в парі з безальтернативною механічною коробкою. Відомо, що у цього двигуна є і турбірована версія з віддачею в 150 л.с.

Раніше повідомлялося, що Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ) почав виробництво автомобілів спеціального призначення для виконання функцій мобільного офісу на базі автомобільного шасі Sinotruk. Очікується, що у 2020 році обсяг замовлення цієї техніки складе близько 100 автомобілів.

ДЖЕРЕЛОukrautoprom.com.ua