В Україні зросла вартість газу для промисловості

У жовтні ціни на газ для промислових підприємств піднімуться до рівня 11,2—12,2 тис. грн за тис. кубометрів (без ПДВ), що на 9,4—9,7% більше порівняно з цінами у вересні, передає «Голос України».

В Україні зросла вартість газу для промисловості - today.ua
Фото: Зеркало недели

У НАК «Нафтогаз України» заявили, що «нові тарифи диференційовані залежно від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків".

При цьому, для населення «Нафтогаз» постачає сировину за 6,9 тис. грн за тис. кубометрів (з ПДВ).

МВФ  вимагає зрывняти ціни на газ для населення та промисловості, проте, в уряді побоюються, що такий крок призведе до соціального напруження, що може вплинути на результати виборів наступного року. Незважаючи на це, Україна не зможе обійтися без підтримки Міжнародного Валютного Фонду, тому ціни на газ для населення поступово будуть підвищуватись.

«Темпи подорожчання обговорюються. Раніше експерти припускали, що тарифи для населення зростатимуть у два етапи. Цього року — до 25 відсотків, наступного — до 15», - заявив голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Нагадаємо, у травні цього року "Нафтогаз" підвищив мінімальні ціни на газ для промспоживачів на 5,5% - до 9,1 тис. грн за тис. кубометрів.

Раніше повідомлялося, що з 1 жовтня українцям варто чекати здорожчання газумайже на 10%.