В Україні змінили процедуру оформлення статусу переселенця: які документи потрібно подати через “Дію“

В Україні змінили процедуру оформлення статусу внутрішніх переселенців. За відсутності паспорта громадяни можуть надати один із інших документів. Їхній перелік Кабмін розширив.

В Україні змінили процедуру оформлення статусу переселенця: які документи потрібно подати через “Дію“ - today.ua

За словами представника Кабміну у Верховній раді Тараса Мельничука, у разі відсутності документа, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України, заявнику на статус переселенця можна подати довідку від Державної міграційної служби про подання документів для оформлення та отримання паспорта, або ще простіше буде згенерувати електронні документи додатку "Дія", і подати заявку прямо там.

Набути статусу переселенця під час війни можуть українці, які змінили місце проживання в межах країни через активні бойові дії в їхньому регіоні.

Свій статус громадяни можуть також втратити, якщо вчасно не повідомлять про зміну свого місця проживання. За законом, ВПО має 10 днів, щоб поінформувати про зміну свого місця проживання з дня прибуття. В Україні змінили процедуру оформлення статусу переселенця: які документи потрібно подати через “Дію“ Також у разі добровільного повернення додому переселенець зобов'язаний повідомити про це уповноваженИЙ орган за місцем отримання довідки не пізнішЕ як за три дні до дня від'їзду. Це можна зробити в режимі онлайн через "Дію". Якщо замовчати, то гроші доведеться повернути "заднім" числом.

Відібрати статус переселенця також можуть, якщо внутрішньо переміщена особа самостійно подала заяву про відмову від довідки переселенця.

Раніше повідомлялося, що внутрішньо переміщені особи у липні продовжать отримувати виплати від держави у розмірі 2000 грн та 3000 грн.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua