Today.ua

В Україні змінять порядок виплати субсидій: що потрібно знати

Команда президента Зеленського анонсувала зміну критеріїв для призначення субсидій. Згідно з новим порядком, невикористані гроші на рахунках субсидіантів можуть лежати довше. Раніше було визначено, що отримувач субсидії повинен звернутися за грошовим переказом протягом місяця, інакше його повернуть на рахунок Мінсоцполітики. Тепер цю норму вилучили. Але уточнили, що залишки коштів, які були на рахунках, відкритих спеціально для отримання субсидій, станом на 1 червня, можуть там лежати до 20 грудня. Якщо ж протягом цього часу люди не звернуться за ними, протягом двох робочих днів вся невикористана сума буде повернена на рахунок Мінсоцполітики. Ці нововведення набудуть чинності з 1 жовтня. Втім, не виключено, що до того часу правила нарахування та виплати субсидій перепишуть ще раз.

Також стало відомо, що одержувач субсидії зможе самостійно обрати банк, в якому йому зручно отримувати виплати. У цьому випадку інформацію про платіжні реквізити пенсіонерів Пенсійний фонд передасть фінансовим установам автоматично. Таким чином, пільговики зможуть отримувати субсидії в тому ж банку, де відкрито їх пенсійні рахунки.

Нагадаємо, з березня 2019 року в Україні стартувала монетизація субсидій. Пенсіонери отримують гроші для оплати комунальних платежів разом з пенсією. Пенсіонери серед субсидіантів становлять близько 75%. Тоді ж Кабінет міністрів затвердив порядок проведення перевірок отримувачів субсидій та інших соцвиплат. Перевірки почнуть проводити з метою надання державної допомоги більш адресно і тільки тим громадянам, які її потребують. Зокрема, держоргани стануть перевіряти інформацію про громадян, яка впливає на рішення щодо виплат державної допомоги.

Раніше повідомлялося, що українців, які незаконно отримували субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’яжуть повернути гроші в державний бюджет. Якщо не зробити це добровільно, суд зобов’яже виплачувати частину зарплати або виконавець спробує потрапити у квартиру та в рахунок “зайвої” субсидії заарештувати і продати на аукціоні майно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ