В Україні затвердили нові правила вступу до вузів: що потрібно знати абітурієнтам

У Міністерстві науки і освіти України повідомили, що в ході вступної кампанії 2019 року абітурієнтів чекають нові правила.

В Україні затвердили нові правила вступу до вузів: що потрібно знати абітурієнтам - today.ua
Фото: unian.ua

Відзначається, що нововведення торкнуться насамперед прохідних балів, творчих конкурсів і пільг під час вступу на ряд спеціальностей.

Відтепер для вступу на бакалавра (а також магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019 років. Вступник може подати сертифікати в будь-якій зручній йому комбінації.

Незначні зміни передбачають можливість проходження творчих конкурсів в декількох вузах - для цього змінили терміни їх проведення.

Зміни також торкнулися переліку конкурсних предметів за окремими спеціальностями - посилена роль знань з математики і фізики.

Важлива новація 2019 року – розширення пільг для учасників бойових дій. Пільги будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше.

Як повідомляли раніше Today.ua, абітурієнтів, які у наступному році планують вступати до медичних вузів, очікує нововведення. Крім обов’язкових предметів, вони повинні здати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з математики або фізики на вибір.

ДЖЕРЕЛОmon.gov.ua