В Україні заборонили ще один російський телеканал

2099
В Україні заборонили ще один російський телеканал - today.ua

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні в четвер, 21 лютого, прийняла рішення припинити мовлення російського телеканалу “TV XXI”, зареєстрованого на території Латвії. Ретрансляція в Україні російського телеканалу “TV XXI” була дозволена рішенням Нацради у квітні 2008 року.

Повідомляється, що зміст каналу “TV XXI” не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавству України.

В результаті моніторингу, проведеного в листопаді 2018 року, в Нацраді виявили, що медіаресурс зареєстрований в РФ, свідоцтво про реєстрацію видане Роскомнадзором. Була виявлена ​​інформаційна заставка з текстом: “Свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації ТВ – 21 М під №Ел №ФС77-49 537 26 квітня 2012 видано Федеральною службою з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор)”.

Крім того, 8 листопада 2018 року в ефірі телеканалу “TV XXI” транслювалася регіональна реклама, в якій пропонувалася оплата в рублях, з посиланням на російський сайт і адреса пункту продажу у вигляді рядка, що біжить: “ТОВ “Регіон маркет SХS”, 127 018, м Москва, вул. Складеного, д. 1, стор. 1 під’їзд 5-й, поверх 2-й, офіс 2029″.

На звернення українського регулятора до Національної ради з електронних медіа Латвії, була отримана відповідь, що 26 червня 2018 ліцензія компанії “ТВ-21R” (SIA “TV-21R”), Latvia, на мовлення для іноземної програми “TV XXI” була анульована.

З огляду на ці обставини, Нацрада прийняла рішення вилучити телеканал “TV ХХI” з переліку програм, дозволених для ретрансляції в Україні.

Раніше Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на 6 місяців припинила мовлення в Україні телеканалу “Наше улюблене кіно”. Причиною такого кроку стала неодноразова трансляція аудіовізуальних творів, що створюють загрозу національній безпеці України.

загрузка...