В Україні з’явиться новий вид соціальної допомоги

3969
В Україні з'явиться новий вид соціальної допомоги - today.ua
Фото:cost.ua

З 1 січня 2019 року особам, що доглядають за дітьми з тяжкими захворюваннями, які не мають групи інвалідності, виплачуватиметься соціальна допомога. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Уряд на минулому засіданні затвердив порядок надання такої допомоги. Це ще один важливий крок підтримки державою сімей, які цього найбільше потребують”, – наголосив Рева.

Як відомо, розмір нового виду соціальної допомоги з січня становитиме 1497 грн, з 1 липня 2019 року – 1564 грн, а з 1 грудня 2019 року – 1638 грн.

Соціальна допомога призначатиметься батькам дітей, які страждають тяжкими перинатальними ураженнями нервової системи, тяжкими вродженими вадами розвитку, рідкісними орфанними захворюваннями, онкологічними, онкогематологічними захворюваннями, дитячим церебральним паралічем,  тяжкими психічними розладами, інсулінозалежною формою діабету (I типу), гострими або хронічними захворюваннями нирок IV ступеня. Також ця допомога буде видаватися на дитину, яка має серйозну травму, вимагає трансплантації органу або паліативної допомоги.

Також міністр нагадав що у наступному році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищується на 9,4%, і з грудня 2019 року становитиме 1638 грн на місяць. Відповідно, зазначив Рева, зростатимуть розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Раніше повідомлялося, що кожен працюючий українець витрачає на медичні послуги в середньому 13,7 тис. грн на рік.

загрузка...