Ринок оренди нерухомості перебуває практично в тіньовому статус для економіки України.
Близько 70% такого ринку не має офіційного відтоку податків, тобто знаходиться в тіні, пише Вероятно.
За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, близько 70% ринку оренди нерухомості в Україні перебуває в тіні. Особливо це стосується квартир економ-сегмента, власники яких не реєструють угоди офіційно. А вартість оренди в крупних містах часто досягає розміру середньої заробітної плати.
Щоб хоча б частково вирішити проблему дорогого житла в оренду і вивести цей напрямок економіки з тіні, в уряді подумують реалізувати ряд змін.
Так, в планах Міністерства - дозволити забудовникам будувати орендні будинки-комплекси, в яких квартири будуть не продаватися, а здаватися. В уряді вважають, що така ініціатива дозволить збільшити кількість доступного житла і знизити середні ціни на оренду.
Втім українським забудовникам поки що не цікавий такий вид бізнесу. Продавши квартири, інвестор миттєво отримує прибуток і окупає проект. У випадку з орендою прибуток доведеться чекати не один рік. Мінрегіонбуд планує звільнити забудовників від участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, щоб зацікавити їх.
Зате орендарі зможуть реєструватися за місцем проживання, зобов'язані будуть страхувати житло. Про підвищення орендної плати жителів повинні будуть повідомляти в письмовому вигляді з обґрунтуванням причин і не частіше ніж один раз на рік.
До слова, в США і Британії орендних будинків приблизно 30%, в Німеччині - 60%, а в Швейцарії - 70%
Нагадуємо, в Новій Зеландії вийшов законопроект, що забороняє нерезидентам країни купувати нерухомість.