Today.ua

В Україні з наступного року запускають пенсійну реформу: громадян зобов’яжуть платити обов’язкові внески на другу пенсію

В Україні із середини наступного року мають намір впровадити пенсійну реформу. Почне працювати система накопичувальних пенсій. Завдяки її запровадженню наступні покоління українських пенсіонерів зможуть отримати гідне фінансове забезпечення в старості. В уряді визначили вікову категорію громадян, для яких участь у системі накопичувальної пенсії буде обов’язковою.

Про це йдеться у матеріалі видання comments.ua.

На сьогодні із 10,2 мільйона українських пенсіонерів понад 5 мільйонів отримують пенсію, нижчу на 4 тисячі гривень. На тлі невпинного зростання цін така пенсія не може забезпечити гідного життя людині непрацездатного віку. Ба більше, нині вона навіть не може забезпечити виживання.

Основні причини такої ситуації — несприятлива демографія і низькі зарплати українців. Через це у Пенсійному фонді немає ресурсів для підвищення пенсій громадянам. Отже, влада бачить єдиний вихід у запровадженні системи накопичувальних пенсій.

В Україні діятимуть паралельно дві пенсійні системи

Систему накопичувальних пенсія мають намір запровадити з 1 липня 2025 року. Водночас солідарна пенсійна система, яка нині діє в Україні, нікуди не подінеться. Вона також залишиться і діятиме паралельно із накопичувальною. Завдяки поєднанню цих двох пенсійних систем майбутні українські пенсіонери матимуть змогу отримувати гідне фінансове забезпечення в старості.

Так, якщо на сьогодні пенсія більшості українців у середньому становить лише 20% від їхньої зарплати, то дві пенсії (солідарна і накопичувальна) становитимуть близько 40% від зарплати. Це, звісно, також небагато, та все ж удвічі більше ніж зараз.

Отже, починаючи із середини наступного року, із зарплат українців будуть робити відрахування не лише на ЄСВ, з якого складається солідарний Пенсійний фонд, але й на особисті накопичувальні рахунки. Вони будуть окремими у кожного працівника. Тобто кожен накопичуватиме собі сам на власну старість. Скільки накопичить, стільки і матиме у зрілому віці.

У Мінсоцполітики кажуть, що участь у накопичувальній системі буде обов’язковою для українців, які народилися після 2000 року. Для тих, хто народився ще у 20-му сторіччі, вона буде добровільною. Але чиновники усе ж радять людям, яким ще немає 40-45 років також відкладати кошти на накопичувальні рахунки, аби не зостатися в старості жебраками.

Нагадаємо, в Україні також мають намір запровадити пенсійні бали, щоби трохи підтягнути виплати, які отримують старші пенсіонери, до розмірів пенсій їхніх молодших колег.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ