В Україні з 2020 року дітей не прийматимуть в інтернати

В Україні з 2020 року дітей не прийматимуть в інтернати - today.ua
Фото: Рixabay
Loading...

У минулому році був підготовлений проект постанови Кабміну “Про затвердження Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям”, яким передбачено трансформацію “будинків дитини” в “центри медичної реабілітації та паліативної допомоги”. Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Жоден зразковий інтернатний заклад з найкращими умовами не замінить сім’ю, переконана урядовиця, тому й розпочалися зміни в системі підтримки дітей, що живуть без батьків.

За її словами, лише 8% вихованців інтернатів мають статус дітей-сиріт. У решти є мама, тато, або обидва батьки, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину.

До кінця поточного року будинки дитини працюватимуть у звичному режимі, паралельно проводитиметься необхідна підготовка — щоб усіх дітей, від яких відмовилися батьки, влаштувати у сім’ї.

З 2020 року дітей вже не прийматимуть в будинки дитини, адже буде створено всі умови, щоб діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками, наголосила Супрун, додавши, що у виключних випадках неповнолітні житимуть в патронатній чи прийомній сім’ї.

Вже до 2023 року дитячі будинки будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри, кількість місць в яких буде створена відповідно до потреб.

У зазначених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу — тобто тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю. Допомогу дітям надаватимуть в присутності батьків або людей, які їх замінюють.

“Паліативна допомога і реабілітація увійшли в “зелений перелік” — гарантований державою пакет послуг, за який платитиме Національна служба здоров’я України. Ці послуги для громадян будуть безоплатні”, – підкреслила Уляна Супрун.

Вона наголосила, що зміни не означають, що діти з дитячих будинків залишаться без житла.

“Ми прагнемо, щоби діти, які зараз живуть у них, були влаштовані в хороші сім’ї або ж могли рости в умовах, наближених до сімейних”, – заявила в.о. міністра.

Окрім того, за її словами, увесь цивілізований світ відмовляється від влаштування дітей у інтернатні заклади через негативний вплив на психічний і фізіологічний розвиток дитини.

Як раніше повідомляв Today.ua, раніше Уляна Супрун дала молодим батькам поради, як потрібно спілкуватися з малюками.

Модель Playboy порадила Заворотнюк не сподіватися на допомогу лікарів
Анастасія Заворотнюк, про страшну хворобу якої вже півроку ходять різні чутки, може перемогти свою недугу. Однак вона не повинна сподіватися лише на медицину. Таку пораду...
Гороскоп на 18 лютого від Павла Глоби: у Овнів можливі проблеми з грошима, а Терезам потрібно бути рішучими
Гороскоп на вівторок, 19 лютого 2020 року, обіцяє всім дуже непростий день. Втім, він може виявитися не складним, якщо відмовитися у цей день від необдуманого...
Полякова “запалила” не лише своїми піснями, але й фігурою в купальнику
Оля Полякова, яка нещодавно повернулася з відпочинку, продовжує ностальгувати за своїми нетривалими зимовим канікулами і потихеньку публікує у своєму Instagram знімки з узбережжя. Так, на...
Співачка MARUV потрапила в поліцейський відділок – дожилася зірка
MARUV, яка місяць тому стала жертвою пограбування, довелося сьогодні відвідати поліцейську ділянку. Анну Корсун (так звуть зірку по-справжньому) запросили в Шевченківське управління поліції для упізнання....
Брежнєва перекваліфікувалася на танцівницю – “коту подобається”
Віра Брежнєва вирішила змінити кваліфікацію на танцівницю. Принаймні – на деякий час. Справа в тому, що вона увійшла до складу журі нового танцювального шоу "Dance...