В Україні з 2020 року дітей не прийматимуть в інтернати

В Україні з 2020 року дітей не прийматимуть в інтернати  - today.ua

У минулому році був підготовлений проект постанови Кабміну “Про затвердження Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям”, яким передбачено трансформацію "будинків дитини" в "центри медичної реабілітації та паліативної допомоги". Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Жоден зразковий інтернатний заклад з найкращими умовами не замінить сім’ю, переконана урядовиця, тому й розпочалися зміни в системі підтримки дітей, що живуть без батьків.

За її словами, лише 8% вихованців інтернатів мають статус дітей-сиріт. У решти є мама, тато, або обидва батьки, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину.

До кінця поточного року будинки дитини працюватимуть у звичному режимі, паралельно проводитиметься необхідна підготовка — щоб усіх дітей, від яких відмовилися батьки, влаштувати у сім’ї.

З 2020 року дітей вже не прийматимуть в будинки дитини, адже буде створено всі умови, щоб діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками, наголосила Супрун, додавши, що у виключних випадках неповнолітні житимуть в патронатній чи прийомній сім’ї.

Вже до 2023 року дитячі будинки будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри, кількість місць в яких буде створена відповідно до потреб.

У зазначених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу — тобто тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю. Допомогу дітям надаватимуть в присутності батьків або людей, які їх замінюють.

"Паліативна допомога і реабілітація увійшли в “зелений перелік” — гарантований державою пакет послуг, за який платитиме Національна служба здоров’я України. Ці послуги для громадян будуть безоплатні", - підкреслила Уляна Супрун.

Вона наголосила, що зміни не означають, що діти з дитячих будинків залишаться без житла.

"Ми прагнемо, щоби діти, які зараз живуть у них, були влаштовані в хороші сім’ї або ж могли рости в умовах, наближених до сімейних", - заявила в.о. міністра.

Окрім того, за її словами, увесь цивілізований світ відмовляється від влаштування дітей у інтернатні заклади через негативний вплив на психічний і фізіологічний розвиток дитини.

Як раніше повідомляв Today.ua, раніше Уляна Супрун дала молодим батькам поради, як потрібно спілкуватися з малюками.

Порошенко - лідер з виведення грошей з України: екс-президент відмивав кошти через свій банк
Підрозділ Мінфіну США FinCEN, який моніторить рух американської валюти по всьому світу, оприлюднив інформацію, що п'ятий президент України виявився лі...
Курс долара в Україні став рекордним за останні 1,5 роки: скільки коштує валюта
Курс долара в Україні у вівторок, 22 вересня, піднявся до 28,20 грн/долар. Ще вчора американська валюта коштувала на 3 копійки дешевше. Сьогоднішній к...
Команда Зеленського “заробила“ близько 30 млрд гривень на “Укрзалізниці“ - Омелян
Володимир Зеленський і його команда на початку свого президентського терміну обіцяли провести реформу “Укрзалізниці“, проте, до цих пір це всього лише...
Рослинна олія стрімко дорожчає: в Україні фіксують катастрофічне зростання цін
У 2020 році в Україні урожай соняшнику очікується на рівні в два рази нижче, ніж в минулі роки. А це означає, що соняшникова олія з насіння нового вро...
Українцям розповіли, як платити менше за опалення взимку: можна заощадити до 50%
Попереду початок опалювального сезону і щорічно українці стикаються з однією і тією ж проблемою. Тарифи ростуть, будинки виявляються непідготовленими ...