В Україні виявлена гігантська схема розкрадання державної землі: влада Зеленського готує резонансне викриття

В Україні провели земельний аудит і викрили гігантську схему безкоштовного привласнення державної землі. Це викриття стало можливим завдяки звірці кадастрової карти землі з іменами власників земельних наділів. Масштаби грабунку держави перевершують будь-яку уяву, розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" глава "Держгеонадр" Роман Лещенко.

В Україні виявлена гігантська схема розкрадання державної землі: влада Зеленського готує резонансне викриття  - today.ua

За його словами, з державної власності  незаконним шляхом виведено понад 5 мільйонів  гектарів земель сільськогосподарського призначення. Робилось це через механізми так званої безоплатної  приватизації.  Активний грабунок землі почався у 2002 році – після того, як право розпоряджатись землею передали районним державним адміністраціями. Саме тоді почався активний дерибан землі, що вивів окремих чиновників у розряд справжніх латифундистів із земельними наділами у сотні тисяч гектарів.

В Україні виявлена гігантська схема розкрадання державної землі: влада Зеленського готує резонансне викриття

"І ми зараз виводимо все в електронний реєстр , відцифровуємо і, прийнявши закон про національну інфраструктуру геопросторових даних, в наступному році ми покажемо в усій красі: реєстрація, коли отримували, коли були при посаді, на кого оформляли, на кого з членів своєї родини. Покажем  п'ятимісячних дітей, на яких це оформляли, покажемо їхніх кумів, братів, сватів", - розповів Роман Лещенко.

Тому питання щодо корупції Зеленський недарма поставив першим у переліку тих запитань, які хоче поставити співвітчизникам, каже Лещенко. Під час земельного аудиту вони онлайн доповідали про все Зеленському, і президент був так само шокований масштабами корупції, що панувала в державі.

Лещенко обіцяє, що грабіжників не лише виведуть на чисту воду, а ще й заведуть на них кримінальні справи. А далі вже – як вирішить народ. Можливо, хтось і довічне отримає.

До речі, Володимир Зеленський підписав закон, відповідно до якого державна земля переходить у розпорядження територіальних громад. Ця земля не може продаватися, і вона довічно збережеться у власності українців, які живуть у цих громадах.